3. Шалке обърна и разби Аугсбург у дома с 4:1 (ВИДЕО)

Шалке обърна и разби Аугсбург у дома с 4:1 (ВИДЕО)

Щутгарт и Вердер не се победиха, вижте всички резултати

Шалке 04 се реваншира, поне частично, на своите фенове и постигна изразителна победа след поражението с 0:4 от Байерн (Мюнхен) в дербито от шестия кръг на Бундеслигата.

„Кралскосините” не загубиха в следващите си три гостувания, а при днешното си домакинство стигна до успех с 4:1 след обрат над гостуващия Аугсбург в дуел от осми кръг на шампионата.

Хората на Йенс Келер, който е лишен от услугите на контузения топреализатор Клас Ян Хунтелаар, се озоваха в ролята на догонващи в резултата още в 10-ата минута, когато Мьолдерс даде преднина на гостите.

Само пет минути по-късно обаче съотборникът му Рагнар Клаван получи директен червен картон и остави своите с човек по-малко, а домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Тя бе превърната в гол от новата покупка Кевин-Принс Боатенг.

Така дошлият от Милан срещу 12 млн. евро ганайски национал вкара четвъртия си гол в 7 мача с екипа на Шалке, а след това дойде ред и на Адам Салай да блесне.

25-годишният унгарец, акостирал в Гелзенкирхен срещу 8 млн. евро от Майнц 05, реализира два пъти. Той се разписа последователно в 28-ата и в 79-ата минути, за да оформи головата си сметка в Шалке на 6 попадения.

Крайното 4:1 пък бе оформено от резервата Макс Майер. Тийнейджърът замени Боатенг двайсетина минути преди да изтече редовното време и в 86-ата реализира дебютното си попадение в Бундеслигата.

Така Шалке събра 11 точки в актива си и изпревари с една Аугсбург в класирането. Толкова вече има и Щутгарт, който записа домакинско реми 1:1 срещу Вердер Бремен.

В Германия тема №1 продължава да бъде новата работа на специалиста

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)