3. Панатинайкос и Вердер със самоубийствено равенство в зрелищен мач

Панатинайкос и Вердер със самоубийствено равенство в зрелищен мач

Панатинайкос и Вердер не успяха да се победят в мач от група „В” на Шампионската лига. Двубоят се игра пред пълни трибуни и страхотна атмосфера на Олимпийския стадион в Атина. И двата отбора имаха много шансове за гол, като реализираха едва една малка чст от дузината си положения.

Панатинайкос и Вердер не успяха да се победят в мач от група „В” на Шампионската лига. Двубоят се игра пред пълни трибуни и страхотна атмосфера на Олимпийския стадион в Атина. И двата отбора имаха много шансове за гол, като реализираха едва една малка чaст от дузината си положения.
 Мачът започна на високо темпо и още в началото домакините можеха да поведат в резултата. Централна фигура в срещата обаче стана добре познатият в България английски рефер - Майк Райли. Той зачете нередовен гол на Пер Мертезакер в 29-та минута. Защитникът продължи топката с ръка след центриране от статично положение на Месут Йозил. Не след дълго обаче домакините намериха сили да изравнят. В 36-ата минута след центриране в наказателното поле Манциос отправи неспасяем удар с глава и резултатът бе изравнен.
С началото на втората част мачът стана още по-бърз и зрелищен. В началото Панатинайкос имаше едно положение, след което Вердер натисна и пропусна няколко много чисти положения основно чрез Алмейда. Въпреки натиска Вердер бяха тези, които се оказаха догонващи в мача в 68-ата минута. Тогава след центриране и удар на играч на гърците се появи съмнение, че топката е миналата голлинията. Докато траеше суматоха, а топката бе все още в игра, отново Манциос надскочи пазача си и с параболичен удар с глава направи вратаря безпомощен.
Веднага след гола Панатинайкос имаше още две опасни положения, при едното от които топката отново срещна горната греда и тупна на голлинията, но попадение нямаше. В крайна сметка Алмейда след центриране върна гостите в мача 2:2 в 83-ата минута.
Въпреки изравняването Панатинайкос не се отказа да търси победата и шансът помогна н а Вердер да си тръгне с точка, след като в последните секунди гърците пропуснаха да спечелят мача.
Така след мача Вердер е трети в класирането с 3 точки, а Панатинайкос последен с 1.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)