3. ОБЗОР: Байерн най-накрая се съвзе, Борусия продължава да е безгрешен (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати от 13-ия кръг на Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) успя да победи с 2:1 Вердер (Бремен) като гост и излезе моментно на третото място в класирането на Бундеслигата. В мача от 13-ия кръг баварците поведоха в 20-та минута чрез Серж Гнабри. Домакините вдигнаха темпото след като се оказаха в ролята на догоноващи в резултата и в 33-та Юя Осако изравни резултата.

След почивката Байерн доминираше на терена и логично в 50-та минута Гнабри отново беше точен, за да изведе отбора си напред, а с това и победата за шампионите.

С успеха си Байерн прекъсна серията си от три мача без успех и събра 24 точки на третото място - на точка пред четвъртия Айнтрахт, който има и мач по-малко.

В мач по същото време лидерът Борусия (Дортмунд) не сгреши и взе победата срещу Фрайбург. На своя "Сигнал Идуна Парк" домакините доминираха през цялата среща и въпреки сериозното притежание на топката, шансовете им пред гола не изобилстваха.

Борусия записа само два удара по посока на Шоволов преди в 40-та минута Марко Ройс да отбележи гол. След почивката момчетата на Фавре успяха да задържат преднината си до края, а във втората минута на продължението Алкасер отбеляза и втори гол, като така лидерите покачиха актива си от точки на върха на 33.

Нюрнберг - Байер Леверкузен

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)