3. Хофенхайм съкруши Херта в Берлин - 5:0 (ВИДЕО)

Хофенхайм съкруши Херта в Берлин - 5:0 (ВИДЕО)

Гостите записаха най-убедителната си победа в елита на Германия

В предпоследния мач от есенния полусезон в Бундеслигата Хофенхайм разби Херта Берлин с 5:0 като гост на „Олимпиащадион” и записа най-убедителната си победа в елита на Германия.

Гостите поведоха в 23-ата минута, когато Джон Антъни Брукс си вкара автогол след изпълнен свободен удар отстрана на Роберто Фирмино.

Само две минути по-късно Брукс фаулира Свен Шиплок в наказателното поле и Хофе получи право на дузпа, която бе реализиран от Сеяд Салихович.

Осем минути преди края на първото полувреме отново Салихович беше точен от бялата точка. Този път Нико Шулц повали Андреас Бек в пеналтерията.

През втората част Херта не успя да се отърси от шока, а Хофенхайм вкара и четвърти гол в 74-ата минута след контраатака, завършена от Шиплок.

Унижението бе пълно, след като Себастиан Руди стреля ниско покрай блокирания вратар Томас Крафт в 84-ата минута.

Така, Херта ще зимува на 13-ото място с 18 точки, като ще се радва на точката, която ги дели от зоната на плейаута, докато Хофенхайм запази 7-ата позиция с 26 точки и през пролетта ще се бори за евротурнирите.

В последния мач този полусезон Фрайбург посреща Хановер 96.

Бундеслига 14/15

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)