3. Хамбургер победи в края Вердер в дербито на Северна Германия (ВИДЕО)

Хамбургер победи в края Вердер в дербито на Северна Германия (ВИДЕО)

"Червените шорти" се изкачиха на спасителното място в Бундеслигата

Хамбургер ШФ стигна до два късни гола за победа с 2:0 над Вердер Бремен в 101-то северно дерби от германското първенство по футбол.
С това тимът на Йозеф Цинбауер не само се измъкна от зоната на изпадащите в Бундеслигата, но и изпревари своя регионален съперник в класирането.

Резервата Артьомс Рудневс даде аванс на Хамбургер ШФ в 84-та минута, когато защитникът Асани Лукимия не успя да изчисти топката и я изпрати на неговия крак.

Домакините имаха късмет и при втория гол, паднал в добавеното време на срещата. Пиер-Мишел Ласога центрира към Толгай Арслан, който стреля мощно, но успя само да удари напречната греда. Топката обаче се върна към вратаря Рафаел Волф, който не успя да я улови и си я вкара във вратата.

"Тези три точки са изключително важни за нас", отдъхна халфът на домакините Рафаел ван дер Ваарт след срещата.

Вердер Бремен е на последно място в генералното класиране с актив от 10 точки. Хамбургер ШФ пък вече се намира на 15-а позиция и пред вицешампиона Борусия Дортмунд.

15 -1 Хамбургер 12 3 3 6 6:14 -8 12
Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)