3. Глътка въздух за Щутгарт след 2:1 над Айнтрахт (ВИДЕО)

Глътка въздух за Щутгарт след 2:1 над Айнтрахт (ВИДЕО)

Ибишевич и Нидермайер точни за швабите, Айгнер вкара за "орлите"

Отборът на Щутгарт стигна до много ценен успех в битката си за оцеляване, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Айнтрахт. Срещата се игра на стадион "Комерсбанк Арена" и бе от програмата на 26-ия кръг на първа Бундеслига.

Това бе шести пореден мач без победа за домакините, докато швабите прекъснаха серията си от две поредни загуби в шампионата.

„Орлите” бяха по-активни през първата част и заслужено поведоха с попадение на Щефан Айгнер в 17-ата минута, възползвал се от чудесно подаване на Пирмин Швеглер – 1:0.

След почивката в 48-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Швеглер срещу Артур Бока, а голмайсторът Ведад Ибишевич бе точен от бялата точка за 1:1.

Мачът продължи да се развива равностойно, но Георги Нидермайер в 71-ата минута засече центриране на Максим и с глава се разписа за пълния обрат – 1:2.

До края на мача домакините натиснаха и опитаха всичко възможно по силите си, за да стигнат до равенството, но не успяха да огорчат стража на гостите Свен Улрайх.

Въпреки загубата си Айнтрахт (Франкфурт) остана на четвърто място във временното класиране с 39 точки. Щутгарт пък се изкачи на 12-о място с 32 точки.

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)