3. Гладбах усложни положението на Шалке (+ВИДЕО)

Гладбах усложни положението на Шалке (+ВИДЕО)

Борусия (Мьонхенгладбах) победи Шалке 04 напълно заслужено с 4:1 в късната съботна среща от 3-ия кръг на Бундеслигата.

Успехът е първи за Гладбах този сезон.

На „Борусия-Парк” „кралскосините” изпитваха кадрови проблеми, но това не оправдава играта им. Те останаха без успех.

В 17-ата минута Андре Хаан получи на свободния десен фланг при контраатака и реализира хладнокръвно за 1:0, като топката се отклони от гредата.

Това беше единственият гол през първото полувреме.

Крузе записа още една асистенция. В 49-ата минута Хаан засече центрирането на Крузе и с глава прати топката в мрежата за втори път.

Шалке намали от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Щранцл. Чупо-Мотинг реализира от 11-те метра.

И след този гол Мьонхенгладбах заигра много по-добре. Рафаел даде фантастично извеждащо подаване и завърналият се след контузия Макс Крузе отбеляза в обратния ъгъл, след като видя каква ще е реакцията на Феерман.

В 79-ата минута домакините осъществиха поредната си добра контраатака. Херман даде на дузпата, където гостите не успяха да изчистят и Рафаел от удобна позиция наказа за четвърти път гостите от Гелзенкирхен.

Така, Борусия взе първи три точки и дръпна до 5-ото място с 5 точки, на 2 от лидерите Леверкузен и Байерн. Шалке падна до 16-ата позиция със своята точица.
Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)