3. Германия се спаси в последната минута срещу Кот д'Ивоар - 2:2

Германия се спаси в последната минута срещу Кот д'Ивоар - 2:2

Мачът започна с минута мълчание в памет на Роберт Енке

Германия не успя да победи в приятелски мач тима на Кот д'Ивоар, като срещата завърши при резултат 2:2. Мачът на стадион „Алианц Арена” в Мюнхен започна с едноминутно мълчание в памет на загиналия вратар Роберт Енке. Двубоят бе много динамичен, а домакините откриха резултата още в началото на полувремето след гол на Подолски от дузпа. Африканците обаче се активизираха през втората част и успяха да обърнат резултата чрез попадения на Ебуе и Домбиа. В даденото от рефера продължение Германия стигна до равенството чрез нов гол на Подолски.

Срещата започна отлично за домакините, които още в 10-ата минута получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Троховски бе изведен зад отбраната на Кот д’Ивоар, влезе в полето, но притичалият Демел го фаулира. Главният рефер не се поколеба и веднага посочи бялата точка, а зад топката застана Подолски, който безпроблемно матира Зогбо. В 13-ата минута Ебуе получи топката пред границата на полето и веднага стреля, но ударът му срещна напречната греда.

В 20-ата минута отново Ебуе стреля опасно с десния крак, но коженото кълбо мина на около 50 сантиметра от десния страничен стълб. Две минути по-късно Озил намери Подолски пред наказателното поле на африканците, но ударът на последния излез в аут. До края на полувремето шансове за гол имаха Троховски от домакините и Калу от Кот д’Ивоар, но вратарите на двата отбора се справиха с опасностите.

Втората част отново започна с натиск на Бундестима, а удар на Подолски мина покрай десния страничен стълб на вратата на африканците. Последваха силни минути за германците, но в 57-ата минута голът падна в тяхната врата. Емануел Ебуе получи топката в наказателното поле и с много хубав удар в левия ъгъл изравни резултата. Германците реагираха като ужилени от гола и само за две минути създадоха три опасни положения пред вратата на Кот д’Ивоар, които обаче бяха пропилени от Троховски и Подолски.

В 74-ата минута Озил центрира от пряк свободен удар, Подолски стреля с глава от границата на малкия пеналт, но топката мина покрай вратата на гостите. Развръзката в мача настъпи 10-ина минути по-късно, когато Домбиа с шут от границата на полето изведе Кот д’Ивоар напред в резултата.

Все пак германците успяха да стигнат до равенството в даденото от рефера 3-минутно продължение, а в прегръдките на своите съотборници отново попадна Подолски.