3. Човекът, вкaрал Шалке в ШЛ, със съмнения за счупена ръка

Човекът, вкaрал Шалке в ШЛ, със съмнения за счупена ръка

Унгарецът Адам Салай вкара два гола на реванша с ПАОК, но игра с голяма превръзка на ръката

Нападателят на Шалке 04 Адам Салай е играл със съмнение за фрактура на китката на дясната ръка в решаващия плейоф от Шампионската лига срещу ПАОК в Солун снощи, съобщава ДПА.

Унгарецът падна лошо по време на последната тренировка преди срещата, но въпреки това записа пълни 90 минути и се превърна в герой за германците, след като отбеляза два гола за победата с 3:2, която прати тима от Гелзенкирхен в груповата фаза на надпреварата с общ резултат 4:3.

"През нощта болките бяха сериозни, но стиснах зъби. Все пак на терена се нуждая от крака и глава, а не от ръце", коментира Салай, който игра със сериозна превръзка на ръката.

Мениджърът на Шалке 04 Хорст Хелд обясни, че шансовете да няма фрактура са 60:40. Ако ръката на унгареца все пак е счупена, той ще трябва да се подложи на операция и ще отсъства от игра няколко седмици.

Салай беше привлечен на "Арена ауф Шалке" от Майнц 05 през лятото като заместник на голмайстора на отбора Клаас-Ян Хунтелаар, който лекува контузия на коляното

Клоп казал "Да" на Ред Бул през 2022 година

В Германия тема №1 продължава да бъде новата работа на специалиста

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)