Айнтрахт шокира "биковете" от Лайпциг с един точен удар (ВИДЕО)

Франкфуртци постигнаха успех с 1:0

Айнтрахт Франкфурт се наложи над РБ Лайпциг като гост на „Ред Бул Арена“ с 1:0 в мач от 17-ия кръг в германската Бундеслига. Единственото попадение в срещата падна още в 9-ата минута, когато Ансгар Кнауф, отправи единствения точен удар за своя тим в срещата, за да го превърне в гол.

След този успех Айнтрахт Франкфурт вече има 27 точки, заемайки 5-то място в класирането, докато РБ Лайпциг е на 4-то място с 33 пункта.

Двубоят започна с натиск от страна на Айнтрахт Франкфурт, който даде резултат още в 9-ата минута, когато „орлите“ излязоха напред в резултата още с първия си точен изстрел. Нилс Нкунку напредна по лявото крило и с дълго подаване намери Ансгар Кнауф, който навлезе от втора позиция в наказателното поле и прати топката във вратата.

Бенямин Шешко получи топката в наказателното поле на Айнтрахт в 17-ата минута, след което шутира от близко разстояние, но бранител на гостите блокира изстрела с тялото си.

До края на първото полувреме РБ Лайпциг продължи да бъде по-активен от своя опонент, но така и не стигна до чисто положение пред вратата, пазена от Кевин Трап.

„Червените бикове“ продължиха да опитват да намерят изравнителното попадение и в първите минути на второто полувреме. В 48-ата минута Лоис Опенда се озова на чиста позиция, но ударът му премина над напречната греда.

След центриране в наказателното поле на РБ Лайпциг, Марио Гьотце стреля от воле, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Янис Бласвих.

Бенямин Хендрикс навлезе чрез дрибъл в наказателното поле на Айнтрахт Франкфурт и стреля, но Кевин Трап показа завиден рефлекс и продължи да бъде перфектен под рамката на вратата на гостите.

В последните минути от срещата РБ Лайпциг продължи да се опитва да достигне до изравнителното попадение, но не успя.