3. „Аспирините” се доближиха до второто място с драматична победа над Щутгарт (ВИДЕО)

С два късни гола Байер Леверкузен обърна гостуващия Щутгарт с 2:1 в мач от 24-ия кръг на германското футболно първенство.

С втория успех в последните си три мача в Бундеслигата възпитаниците на Саша Левандовски се утвърдиха на третото място с 45 точки и се доближиха само на точка зад втория Борусия (Дортмунд). Убедителен лидер е Байерн (Мюнхен) с 60 точки.

Двубоят започна добре за гостите, след като в 12-ата минута Ведад Ибишевич откри резултата при едно от малкото положения преди почивката.

Ибишевич беше повален в наказателното поле от Филип Волшайд, след което реализира отсъдената дузпа. Така той прекъсна 3-месечна голова суша в Бундеслигата и вкара 11-ото си попадение в шампионата.

След почивката домакините действаха по-активно, но на няколко пъти Щутгарт организираше опасни атаки и можеше да стигне до второ попадение.

В 81-ата минута Кристиан Моринаро игра с ръка в наказателното поле и Щефан Кислинг изравни от отсъдената дузпа с 16-ия си гол за сезона. Четири минути по-късно Байер стигна до пълен обрат.

Вратарят Свен Улрайх успя да блокира удар на Кислинг от упор, но топката отскочи право към капитана Ларс Бергер, който отблизо с глава направи добавка за крайното 2:1.

Така Щутгарт допусна трета загуба в последните си четири мача и остана в долната половина на таблицата на 11-ото място с 29 точки.

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)