2. - Франция
  3. Шоу на Анри, Ето'о, Меси и Барселона е на четвъртфинал

Шоу на Анри, Ето'о, Меси и Барселона е на четвъртфинал

Барселона се класира за ¼-финалната фаза на Шампионската лига. „Каталунците” надделяха над френския шампион Лион с 5:2 в среща реванш от осминафиналите и с общ резултат 6:3 продължава напред в турнира. Френският нападател Тиери Анри се отличи с два гола за възпитаниците на Хосеп Гуардиола.

Шоуто на „каталунците” започна още през първата част. До 20-ата минута на мача добри възможности се откриха пред Иниеста, Меси и Ето’о, но вратата на Лорис остана суха. За Лион Бензема се опитваше да тормози защитата на домакините, но не успя да стигне до голова позиция. В 25-ата минута Маркес подаде много добър пас към Анри, той овладя по изключителен начин топката и останал сам срещу френския вратар направи 1:0. Две минути по-късно отново Анри получи „коженото кълбо” от Хави и простреля Лорис за 2:0. В 40-ата минута дойде и най-красивата ситуация в срещата. Меси получи топката по дясното крило, мина като на парад между 3-има защитници на Лион, направи двойно подаване с Ето’о и реализира трети гол за „блаугранас”. В 43-ата минута Ето’о прекъсна головата си суша от 3 мача и след пас на Анри направи 4:0. В последната минута на първата част, след ъглов удар Макуун успя с глава да намали резултата на 1:4.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за гостите от Франция. В 48-ата минута Бензема пропусна топката след центриране отдясно и Жуниньо с хубав удар прониза Валдес за 2:4. Домакините имаха отлично положение за гол в 58-ата минута, но героят в мача Анри пропусна сам срещу вратаря на френския шампион. До края на мача Лион все пак се опита да вкара още един гол във вратата на Барса, но Бензема на два пъти не бе точен. В 90-ата минута Къркич пропусна да вкара пети гол за испанците, а в даденото от съдията продължение, реферът Том Овребьо показа втори жълт картон на Жуниньо за оспорване на съдийско решение и Лион завършиха срещата с 10 човека. В последната минута от продължението на срещата, Кейта бе изведен сам срещу Лорис от Шави, премина вратаря на французите и оформи крайното 5:2.

С общ резултат 6:3 Барса се класира за четвъртфиналите и чака жребият за тази фаза на надпреварата, който ще се тегли другата седмица.

5:2 Кейта 90'

Барселона: Валдес; Алвеш, Маркес, Пике Силвиньо; Туре, Шави, Иниеста (90’ Хлеб); Анри (75’ Кейта), Меси, Ето’о (87’ Къркич);

Лион: Лорис, Клерк (46’ Бодмер), Бумсонг, Крис, Гросо; Тулалан, Макун, Жуниньо; Едерсон (85’ Кейта), Делгадо (61’ Калстрьом), Бензема;

Жълти картони: Анри (Барселона); Крис, Жуниньо, Гросо, Макуун, Делгадо, Туалан (Лион) ;

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения