2. - Франция
  3. Рома пречупи Бордо и спечели първото място в група "А" на Шампионската лига

Рома пречупи Бордо и спечели първото място в група "А" на Шампионската лига

"Вълците" започнаха кампанията отчайващо и нямаха точка след първите си два мача, но спечелиха 4 поред и заслужено продължават на осминафиналите.

Рома спечели първото място в група "А" на Шампионската лига след победа с 2:0 над Бордо в последния си мач.

Тоти и компания се нуждаеха от точка, за да се класират, но изнесоха много силен мач и успяха дори да изпреварят Челси в битката за върха.

Срещата бе изцяло подчинена на тактиката, а две невероятни отигравания на Баптища и Менез донесоха успеха на римляните.

След спокойно първо полувреме, дойде 60-ата минута, в която Жулио Баптища пусна чудесен пас в коридор към Перота, чийто пас намери непокрития Матео Бриги. Той спря топката необезпокояван пред малкото наказателно поле на Раме и без забавяне я прати в мрежата - 1:0.

В  79-ата минута дойде и едно от най-хубавите неща в срещата. Тогава направилият страхотен мач французин Жереми Менез се пребори с двама от Бордо, пое топката втурвайки се мощно към вратата на французите и подаде към Тоти, чийто мощен диагонален удар не остави шансове на Раме - 2:0.

Това предопредели крайния изход от срещата, а в оставащото време до края Давид Белион можеше да вкара почетен гол за Бордо, но ударът му отблизо мина над напречната греда.

Така Рома продължава на осминафиналите, където ще има за съперник някой от вторите отбори в останалите 7 групи, а Бордо продължава участието си в турнира за Купата на УЕФА.

Крайно класиране в Група \'\'А\'\'
1 Рома 6 4 0 2 12 - 6 12
2 Челси 6 3 2 1 9 - 5 11
3 Бордо 6 2 1 3 5 - 11 7
4 Клуж 6 1 1 4 5 - 9 4

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения