2. - Франция
  3. ПСЖ изпусна Брага у дома

ПСЖ изпусна Брага у дома

Отборът на ПСЖ не успя да победи тима на Брага у дома и завърши наравно у дома 0:0 в първия мач между двата отбора от осминафиналите на турнира за Купата на УЕФА. Като цяло домакините бяха по-добрият и настоятелен тим на терена, но вратарят и защитата на гостите се справиха и удържаха нулевото равенство.

Срещата започна с натиск на домакините, които играеха единствено с Пеги Люиндула в своята атака и това не им позволяваше да наложат превес в наказателното поле на Брага. Гостите пък разчитаха предимно на контраатаки. Като цяло обаче първото полувреме не бе особено интересно и ще се запомни с няколко опита на Люиндула и Сесегнон да затруднят стража на гостите Едуардо, но без успех.

През втората част ПСЖ вдигна оборотите и започна да атакува далеч по-масирано. В 51-та минута удар с глава на Сесегнон бе отразен по феноменален начин от стража на гостите, а малко по-късно Пеги Люиндула не успя да уцели вратата от непосредствена близост.  В 61-та минута пък Жером Ротен можеше да вкара, но ударът му по диагонала намери левия страничен стълб.

ПСЖ продължи да атакува, в игра се появиха Жули, Хорау и Кежман, като именно пред сърбина се откри страхотна възможност в 76-ата минута, но ударът му от близко разстояние премина встрани от целта. Малко по-късно и левият бранител Силван Арман опита своя шанс, но отново стражът на гостите спаси. До края на срещата гостите се прибраха в своята половина да пазят нулевото равенство, а ПСЖ наложи тотален натиск. Атаките на домакините обаче не водеха до опасности. Хорау и Ротен опитаха далечни удари, но без успех, а през останалото време топката непрестанно бе изсипвана в наказателното поле на Брага. Защитата на гостите обаче удържа на натиска и остави резултата непроменен.

Така след нулевото равенство на „Парк де Пренс”, всичко ще трябва да се решава на реванша на португалска земя.

ПСЖ
: Едел, Траоре, Чеара, Камара, Арман, Сесегнон, Макелеле (Жули – 58’), Чантоме (Хорау – 58’), Клеман, Ротен, Люиндула (Кежман – 69’)

Старши треньор: Пол Льо Гуен

Брага: Едуардо, Жоао Перейра, Леоне, Родригес, Евалдо, Вандиньо, Алан, Луис Агилар, Сезар Пейшото (Стелвио – 58’), Жоржиньо (Пауло Сезар – 70’), Рентерия (Масоро – 84’)