2. - Франция
  3. Олимпик Лион най-сетне с победа

Олимпик Лион най-сетне с победа

Олимпик Лион най-сетне регистрира успех след като победи Сошо с 2:0 на „Стад Жерлан”. Последният успех на шампиона бе на 21 февруари като гост на Нанси и най-сетне неприятната серия бе прекъсната. Домакините контролираха напълно събитията на терена и заслужено се поздравиха с трите точки.

Първата опасна ситуация бе в 8-ата минута, когато Ким Калстрьом центрира и Едерсон стреля към вратата, но не успя да прати топката зад Теди Ричерт. Натискът на домакините продължи и резултатът бе открит в 13-ата минута. Сезар Делгадо подаде към Едерсон, който с чудесен изстрел изведе Лион напред в резултата. След попадението домакините продължиха да са по-добрия отбор и трябваше да съжаляват, че не достигнаха до второ попадение до почивката.

Втората част Сошо подобри нивото на играта си, но така и не намери начин да преодолее Уго Лорис. Играта на Лион след почивката не беше толкава атрактивна колкото през първото полувреме, но въпреки това шампионът достигна до второ попадение в 71-ата минута. Точен бе Антони Мониер, който с чудесен изстрел направи резултата 2:0. До края на срещата друг гол не падна и мачът завърши с победа за Лион.

След този успех шампионът на Франция от последните седем години продължава да оглавява класирането с актив от 56 точки, а Сошо е на 17-ото място с 29.

В друга среща от кръга Лориен победи с 3:1 Сент Етиен и по този начин не позволи на „зелените” да излязат от зоната на изпадащите и  ги остави на 18-ото място с 29 точки. Лориен е 11-ти с 35.
Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения