2. - Франция
  3. Оксер се подигра с Лион, надигравайки го с 2:0 като гост

Оксер се подигра с Лион, надигравайки го с 2:0 като гост

Лион записа нов провал след като загуби с 2:0 от Оксер пред собствените си фенове на стад „Жерлан”. За пореден път през сезона шампионите не показаха всичко, на което са способни и заслужено не се поздравиха с трите точки.

През първата част двубоят беше равностоен, като и двата отбора създадоха по няколко опасни ситуации. Неочакваното бе факт в 41-ата минута полският нападател на Оксер Иренеус Йелен откри резултата, като не остави никакъв шанс на вратаря на домакините Хюго Лорис. Двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:1.

Очаквано през второто полувреме Лион бе отборът, който владееше повече топката, но така и не успя да намери начин да преодолее вратаря на Оксер Оливие Сорин. В даденото от съдията продължение гостите стигнаха до втори гол, дело на датчанинът Томас Каленберг.

По този начин Лион записа петата си загуба през сезона, като все още заема първата позиция с актив от 53 точки, но е с мач повече от отбора на ПСЖ, който ще премери сили с Марсилия в дербито на 28-я кръг във Франция. Оксер е на 10-ата позиция с 34 точки.

В друга среща отборът на Гренобъл взе драматична победа срещу състава на Сент Етиен, като си осигури успеха в края на срещата в даденото от съдията продължение, чрез попадението на Насим Акрур, който с чудесен изстрел изпрати топката зад Жереми Жано.

След този успех Гренобъл е 9-ти с 35 точки, а Сент Етиен е с 29 на 18-ата позиция, която му осигурява място в зоната на изпадащите.
Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения