2. - Франция
  3. Марсилия обърна Лориен за 2:1, ПСЖ с класика срещу Льо Авър

Марсилия обърна Лориен за 2:1, ПСЖ с класика срещу Льо Авър

Отборът на Олимпик (Марсилия) успя да постигне пълен обрат срещу Лориен, побеждавайки го с 2:1. Срещата се игра на стадион „Ив – Аленма” и бе от програмата на 32-ия кръг на френската Лига 1. След тази победа Марсилия вече има 4 точки аванс на върха пред втория Лион, който ще изиграе срещата си от този кръг тази вечер, когато гостува на Бордо. Тимът на Лориен запази 11-а си позиция, като има актив от 38 точки.

Отборът на Олимпик (Марсилия) успя да постигне пълен обрат срещу Лориен, побеждавайки го с 2:1. Срещата се игра на стадион „Ив – Аленма” и бе от програмата на 32-ия кръг на френската Лига 1.

Срещата започна по-добре за домакините от Лориен, като те успяха да открият резултата още в 7-та минута. Тогава Амалфитано намери Гамейро непокрит в наказателното поле на гостите и последният не сбърка при удара си отблизо – 1:0. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и почивката дойде при този резултат.

През второто полувреме играчите на Марсилия излязоха решени да вземат трите точки и в 60-ата минута след изпълнение на ъглов удар, аржентинецът Сивели изравни статуквото – 1:1. В 80-ата минута дошлият от Шахтьор (Донецк) през зимната пауза Брандао успя да сътвори пълен обрат, след като бе намерен чудесно от Карим Зиани – 2:1. Минута преди края на редовното време капитанът на гостите Кана и Ле Лан от домакините се сбиха и бяха отстранени от игра, като това бе и последната интересна ситуация в мача.

След тази победа Марсилия вече има 4 точки аванс на върха пред втория Лион, който ще изиграе срещата си от този кръг тази вечер, когато гостува на Бордо. Тимът на Лориен запази 11-а си позиция, като има актив от 38 точки.

В друга среща от кръга тимът на ПСЖ постигна класическа победа срещу опашкаря Льо Авър като домакин. „Принцовете” доминираха през целия двубой и напълно заслужено стигнаха до изразителния успех.

Срещата започна тромаво и за двата състава, като действието се развиваше основно в централната част на терена. В 41-ата минута Ротен пусна пас зад гърба на цялата отбрана, където се вклини Людовик Жули, който успя да изведе домакините напред – 1:0. В 55-ата минута Хорау свали с глава за Ротен и последният с хубав удар с левия крак удвои преднината на „принцовете”. В самия край на мача самият Хорау се разписа за крайното 3:0, след като Ротен му върна жеста, извеждайки го на чиста позиция след центриране.

С тази победа ПСЖ се изкачи на 4-о място в класирането, като е спечелил 59 точки, а гостите от Льо Авър останаха последни с 21 точки, като почти сигурно ще играят в Лига 2 през следващата година, тъй като са на 11 точки от спасителния бряг, а до края на кампанията остават шест кръга.

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения