2. - Франция
  3. Лил близо до ШЛ след успех над Монако 2:1

Лил близо до ШЛ след успех над Монако 2:1

Отборът на Лил се доближи на две точки от зона Шампионска лига след като успя да се наложи с минималното 2:1 над тима на Монако в двубой от 25-ия кръг в Лига 1. Домакините имаха повече положения в мача и дори в края бяха с човек повече на терена след изгонване на Алонсо от гостите. Победата им дойде трудно след попадение на Обраниак в 12-ата минута и на Дюмон в 90-ата минута. Гостите пък се разписаха секунда преди последния сигнал чрез Адриано.

Отборът на Лил се доближи на две точки от зона Шампионска лига след като успя да се наложи с минималното 2:1 над тима на  Монако в двубой от 25-ия кръг в Лига 1. Домакините имаха повече положения в мача и дори в края бяха с човек повече на терена след изгонване на Алонсо от гостите. Победата им дойде трудно след попадение на Обраниак в 12-ата минута и на Дюмон в 90-ата минута. Гостите пък се разписаха секунда преди последния сигнал чрез Адриано.

Още от първите минути Лил започна активно и Обраняк изпусна хубаво положение за откриване на резултата. В 12-ата минута това се случи. След хубаво центриране на Бастос Обраниак се извиси и с глава прати топката в обратния ъгъл за 1:0. Монако реагира и в следавщите минути взе инициативата създавайки две опасности чрез Парк и Алонсо. До края на полувремето гостите определено стояха по-добре на терена, но не успяха да стигнат до попадение.

През втората част Лил си върна инициативата и Фро на два пъти бе близо до удвояване. В 65-ата минута пък Алонсо от гостите бе изгонен за втори жълт картон. Изненадващо обаче Монако с човек по-малко стоеше по-добре на терена и имаше хубава възможност да стигне до равенство след пропуск на Ликата в 75-ата минута. В самия край двата тима си размениха по още едно попадение. Първо Дюмон се разписа за Лил в 90-ата минута, а малко след това Адриано от фаул оформи крайното 2:1.

Домакините вече са на 6-ата позиция с 43 точки, само на три от третия Марсилия. Монако пък е 12-ти с 28 точки.

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения