2. - Франция
  3. Бордо смачка ПСЖ на "Парк де Пренс"

Бордо смачка ПСЖ на "Парк де Пренс"

Тимът на Бордо стана вторият финалист в турнира за Купата на Франция след като размаза ПСЖ и го победи с класическия резултат 3:0 насред "Парк де Пренс". По този начин "жирондинци" станаха вторият финалист в турнира и ще срещнат Ван на финала на "Стад дьо Франс" на 25 април. Головете в мача отбелязаха Давид Белион в 17-ата, Диавара в 88-ата и Уендел в 90-ата минута.

Тимът на Бордо стана вторият финалист в турнира за Купата на Франция след като размаза ПСЖ и го победи с класическия резултат  3:0 насред "Парк де Пренс". По този начин  "жирондинци" станаха вторият финалист в турнира и ще срещнат Ван на финала на "Стад дьо Франс" на 25 април. Головете в мача отбелязаха Давид  Белион в 17-ата, Диавара в 88-ата и Уендел в 90-ата минута.

Гостите изиграха срещата изключително грамотно  тактически и постигнаха целите си,  за което бяха дошли в Париж. ПСЖ се опита да направи нещо в началото, като  Хоарау се отличи с  пропуск в 10-ата минута. Бордо  издебна своя шанс и при една от първите си атаки Белион с глава откри резултата. В следващите минути отново инициативата бе в парижани, но те така и не можеха да се възползват от това.

През втората част нещата на терена не се промениха особено. Домакините нападаха и изпускаха повече положения, като най-сериозното бе на Кежман, който от малкото наказателно поле не успя да прати топката във вратата. Така в самия край на мача "жирондинци" довършиха своя противник. Първо в 88-ата минута при една контра Диавара бе изведен зад защитата и с красив параболичен  удар направи резултата 2:0. Само две минути по-късно упражнението бе повторено като този път Уендел бе на голова позиция и с удар покрай вратаря сложи окончателно точка на спора за 3:0

Уендел (90)

ПСЖ: Ландро, Камара, Сеара, Сако, Арман, Сесеньон, Шантом (Жюли 76), Клеман, Ротен, Хоарау (Луюндула 64), Кежман (Панкрат 64)

БОРДО: Валверде, Журиети, Планус, Диавара, Пласенте, Гуркюф (Уендел 85), Фернандо, Диара, Гуфран (Траоре 77), Шамак, Белион (Жуси 46)

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения