2. - Франция
  3. Бордо на точка от титлата във Франция, Марсилия и Лион също бият

Бордо на точка от титлата във Франция, Марсилия и Лион също бият

Бордо е само на точка от титлата във Франция. "Жиродинците" успяха да победят коравия отбор на Монако с минималното 1:0 в мач от 37-ия кръг на френската Лига 1. Единственото попадение в този мач бе дело на мароканския национал Маруан Шамак, който се разписа в 35-ата минута и с този гол донесе победата на тима си. След мача, Бордо е на 1-ото място в класиранетосъс 77 точки само кръг преди края.

Бордо е само на точка от титлата във Франция. "Жиродинците" успяха да победят коравия отбор на Монако с минималното 1:0 в мач от 37-ия кръг на френската Лига 1. Единственото попадение в този мач бе дело на мароканския национал Маруан Шамак, който се разписа в 35-ата минута и с този гол донесе победата на тима си. След мача, Бордо е на 1-ото място в класиранетосъс 77 точки само кръг преди края.

В последния кръг "жиродинците" гостуват на Каен, в мач който на практика може би ще реши титлата. Преследвачите на Бордо Марсилия и Лион също записаха успехи.

Марсилци надделяха над Нанси с 1:2. Бонар откри резултата за Марсилия в 32-ата минута, а в 56-ата минута Брандао удвои преднината на тима. Почетното попадение за Нанси отбеляза Нгуемо в 88-ата минута.

Седемкратният първенец на Франция Лион също записа успех. "Хлапетата" надделяха над Каен с 3:1. Жинуньо откри резултата в 35-ата минута, в 70-ата пък Гову удвои. Савидан намали на 1:2 в 82-ата минута, но Бензема офоро ми крайното 3:1 в 90-ата минута.

Ето и резултатите от 37-ия предпоследен кръг на Лига 1.

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения