2. - Франция
  3. 10 от Фиорентина не издържаха в Лион, 1:0 за Олимпик

10 от Фиорентина не издържаха в Лион, 1:0 за Олимпик

Френският Олимпик (Лион) победи италианската Фиорентина с 1:0 в първи мач за двата тима от геупа „Е” на Шампионската лига. Единственото попадение на „Стад Жерлан” бе дело на босненеца Миралем Пянич в 77-ата минута. „Виолетовите” играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като в 45-ата минута от игра с директен червен картон бе изгонен Алберто Джилардино.

През първата част преобладаваха сблъсъците в средата на терена.Главният съдия имаше много работа като показа 4 жълти картона и един червен.

Гостите от Фиорентина комбинираха по-успешно и успяваха с далечни изстрели да притесняват Лорис, дело на Донадел и Джилардино. За Лион Калстрьом стреля опасно още в началото, но не намери целта.

В 45-ата минута на първата част нападателят на Фиорентина и италианския национален отбор Алберто Джилардино удари с лакът Жереми Тулалан при борба за топка във въздуха и съдията реши да му покаже директен червен картон, оставайки „виолетовите” с 10 човека на терена.

Втората част логично започна с натиск на Лион и играта се пренесе изцяло пред вратата на Фрей. Италианската крепост рухна едва в 77-ата минута, когато Гову намери Калстрьом, той стреля опасно, Фрей отби удара му, но Пянич бе на точното място и довкара топката във вратата на италианците за 1:0.

Последваха още няколко отлични положения за Лион, като Фрей спаси удар на Лисандро с глава и шут на Макун от близка дистанция.

До края на мача резултатът остана непроменен и Лион записа минимална победа над Фиорентина с 1:0, прибавяйки 3 точки към своя актив.

В другия мач от група „Е” Ливърпул надделя със същия резултат (1:0) унгарския Дебрецен.

Лион - Фиорентина 1:0
1:0 Пянич (77’)

Лион: Лорис, Сисоко, Тулалан, Крис, Ревейер, Калстрьом, Макун, Пянич (82’ Едерсон), Бащош (26’ Гову), Лисандро, Гомис (70 ‘Делгадо)

Фиорентина: Фрей, Комото, Дайнели, Гоби, Гамберини, Донадел, Монтоливо, Варгас, Маркиони (73’ Сантана), Муту (58 ‘Йоветич), Джилардино

Жълти картони: Лисандро, Пянич, Тулалан (Л); Гамберини, Дайнели, Донадел (Ф)
Червен картон: Джилардино (Ф) 45’
Съдия: Питър Винк
Стадион: "Стад Жерлан", Лион
Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения