2. - Франция
  3. 10 от Аякс загубиха в Марсилия с 1:2

10 от Аякс загубиха в Марсилия с 1:2

Олимпик (Марсилия) победи Аякс с 2:1 в първа осминафинална среща между двата тима в турнира за Купата на УЕФА. Въпреки че играха повече от едно полувреме с човек по-малко, футболистите на Марко ван Бастен се добраха до доста добър резултат преди реванша на „Амстердам Арина” следващата седмица.

Първото полувреме на срещата бе изключително интересно за наблюдаване. До 15-ата минута пропуски направиха Тайво за Марсилия и Суарес за Аякс. В 19-ата минута Бен Арфа подаде към Шейру, който с удар от 25 метра не остави шанс на Вермеер за 1:0. В 33-ата минута „Стад Велодром” изригна за втори път, след като Нианг бе точен с удар от наказателното поле. 3 минути след попадението обаче гостите от Холандия се върнаха в мача. Ено бе фаулиран от Хилтън и Суарес прониза Манданда за 1:2. В 38-ата минута Ван дер Вийл получи жълт картон, а в 42-ата главният съдия му показа втори и го изпрати в съблекалните.

Играчите на Ерик Геретс се хвърлиха с всички сили през втората част, търсейки по-убедителен успех в двубоя. В игра се появиха М’Бами, Самаса и Зенден. Въпреки че остана 10 човека на терена, Олегер, Вермален и останалите футболисти на Аякс не допуснаха още попадения във вратата на Вермеер.

Този резултат дава огромни шансове на Аякс за продължаване в следващата фаза, тъй като мачът реванш е следващата седмица на „Амстердам Арина”. Един от най-добрите състезатели в тима на Марко ван Бастен Вермален обаче няма да вземе участие в предстоящия двубой, заради натрупани жълти картони.

Марсилия – Аякс 2:1
1:0 Шейру 19’
2:0 Нианг 33’
2:1 Суарес 35’ (дузпа)

Марсилия: Манданда; Бонар, Чивели, Тайво, Хилтън; Шейру, Кана (М’Бами), Валбуена; Коне (75’ Самаса), Нианг, Бен Арфа (67’ Зенден).
Аякс: Вермеер; Алдервейрелд, Ван дер Вийл, Олегер, Емануелсон (43’ Силва), Вермаелен; Линдгрен (22’ Шилдер), Ейонг Ено; Аисати, Луис Суарес (83’ Леонардо), Сюлеймани.

Жълти картони: Тайво, Шейру, М’Бами (Марсилия), Ван дер Вийл, Вермален (Аякс)
Червени картони: Ван дер Вийл (42’ Аякс)
Главен съдия: Иван Бебек (Хърватия)
Стадион: „Стад Велодром”, Марсилия

Повече снимки от мача може да видите ТУК

Видео от мача може да видите ТУК
Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения