Аякс загуби в Алкмаар и прати АЗ на челна позиция

АЗ Алкмаар-Аякс 2:0

АЗ Алкмаар се върна отново на първата позиция в Холандското първенство след като победи Аякс с 2:0 у дома.Първият гол за домакините отбеляза Де Зеу от дузпа в 22-ата минута след извършено нарушение на Ейонг Ено.Ударът на Де Зеу бе в десният ъгъл на вратата на Вермеер, който се залъга и се хвърли в левият.Докрая на полувремето Суарез изпусна чисти положения, които лишиха столичани от изравняването на резултата.Така полувремето завърши при резултат 1:0.Шест минути след началото на втората част, благодарение на Ари, който отбеляза красиво попадение АЗ-тата излязоха напред в резултата с 2:0, което се оказа непосилно за Аякс да обърнат или изравнят мача.През по-голямата част от срещата АЗ Алкмаар бяха по-добрите на терена и заслужено спечелиха мачът на заснеженият си терен.В четвъртък Аякс гостува на Хамбургер в мач от Купата на УЕФА.

Автор: Димитър Николов