Аякс смля Спарта Ротердам за пореден път у дома

Аякс-Спарта Ротердам 5:2

Аякс разби Спарта Ротердам с 5:2 у дома в мач от десетият кръг на холандското първенство.Домакините бяха изведени в 15-ата минута напред в резултата, а голмайсторът се казваше Клас Ян Хунтелаар.В 25-ата минута Луис Суарез сътвори едно много красиво попадение залъга защитник на Спарта в наказателното поле, насочи топката в левият ъгъл на вратаря на Спарта за да може Аякс да поведе с 2:0 и да си осигури комнфортна преднина още в началото на мача.Домакините имаха пълен превест през целият мач и напълно заслужиха победата.Малко към края на първото полувреме след едно центриране в наказателното поле на Ротердамци, Суарез се опита да вкара с глава топката се отби във вратаря, след което попадна в краката на Евандер Сно, който от близко разстояние с мощен шут оформи крайният резулат на полувремето- 3:0 и отбеляза първият си гол за сезона с червено-бялата фланелка.През втората част Аяксите започнаха отново вихрено.След корнер Линдгрен нацели страничната греда и пропусна да увеличи преднината на столичани.В 57-ата минута Спарта получиха възможноста да изпълнят пряк свободен удар, след който Вермеер изби силен шут, но топката попадна на главата на Джон, който намали на 3:1.Стигна се и до 74-ата минута, когато Луис Суарез развинти по уникален начин защитник на Спарта, центира в наказателното с външен десен крак, след което топката попадна на главата на Кенеди Бакърчиоглу, който от близко разстояние не пропусна да се разпише за 4:1.В 84-ата минута бразилеца Леонардо вкара пети гол, след като получи пас от Сно, но това не бе всичко в мача, в самият му край в 89-ата минута Розе от гостите вкара с глава след отлично изпълнен корнер за да оформи крайният резултат в срещата.Така Аякс продължава да е втори във временното класиране с еднакви точки с водача Аз Алкмаар, но по-слаба голова разлика.В сряда предстои мач от купата на Холандия срещу Волендам, като гости, а в неделя е дербито на Амстердам Арена: Аякс-ПСВ.