Аякс надви Твенте с отборен дух и тактика

Аякс победи Твенте, като гост с 2:0 в 9-ия кръг на Холандското футболно първенство.Почти през цялото първо полувреме мачът бе равностоен,а Аякс не създаде никакви голови положения с изключение на това в 44-ата минута, когато гостите от Амстердам поведоха чрез Сим де Йонг, който получи добър пас по земя от Мартина и насочи коженото кълбо неспасяемо в долният десен ъгъл на Бошкер.Така на полувремето резултатът бе 0:1.В началото на втората част домакините хвърлиха всички сили в нападение и на няколко пъти късметът на Аякс и добрите изяви на Вермеер ги спаси от изравняване, дори горната греда спаси Аякс по-късно в мача от гол.В игра се появиха Кенеди Бакърчиоглу и Евандер Сно, който замени слабо представилият се в този мач капитан Хунтелаар.След смяната Хунтелаар предостъпи капитанската си лента на Расмус Линдгрен, за когото това явно бе нещо като кадем за да се стигне до 90-тата минута, когато изведен сам срещу Бошкер шведа забоде топката във вратата на Твенте за крайното 2:0.Така Аякс се изкачи временно на първата позиция преди да се изиграят останалите срещи от кръга на Ередивизие.Следващият мач на столичани е за Купата на Уефа този четвъртък срещу Жилина на Амстердам АренА.