3. Зрелищно 0:0 между Вердер и Байерн в Бремен

Зрелищно 0:0 между Вердер и Байерн в Бремен

Вердер (Бремен) и Байерн (Мюнхен) не успяха да се победят в дербито на германската Бундеслига, завършвайки 0:0.

Вердер (Бремен) и Байерн (Мюнхен) не успяха да се победят в дербито на германската Бундеслига, завършвайки 0:0. Зрителите на „Везерщадион” в Бремен видяха много добра игра и от двата отбора, с много голови положения пред двете врати. Вердер игра около 80 минути с човек по-малко на терена, след червен картон на защитника Налдо.

Още от началото двата тима се хвърлиха в атаки, като за 5 минути имаше около 4 добри положения за гол. За Байерн фрапантни пропуски направиха Франк Рибери, Мирослав Клозе и Тим Боровски. В 15-ата минута дойде и най-спорното положение до този момент. Налдо наруши правилата срещу Бастиан Швайнщайгер и главният съдия му показа директен червен картон. Останали с 10 човека на терена възпитаниците на Томас Шааф приеха играта в своята половина, като разчитаха предимно на контраатаки. Рибери, Швайнщайгер и Боровски бяха разколебани след невероятни спасявания на вратаря на домакините Кристиан Фандер.

През втората част двата тима, които имаха тежки двубои от Шампионската лига през седмицата, не намалиха оборотите. Нови пропуски пред вратата на Фандер направиха Клозе и резервата Лукаш Подолски. 20 минути преди края на мача героят за Вердер от „Сан Сиро” Клаудио Писаро спря отлично топката в наказателното поле на Байерн, но ударът му не уцели рамката на вратата на Михаел Рензинг.

До края не се стигна до промяна на нулевото реми и двата тима спечелиха по 1 точка. Байерн е на 5-а позиция в класирането с 39 точки, докато Вердер са 10-и с 28.

Вердер – Байерн (Мюнхен) 0:0

Вердер: Вандер; Фритц, Мертезакер, Налдо, Пасанен; Циолиц (70’ Янсен), Фрингс, Озил; Диего; Алмейда (17’ Бьониш), Писаро (89’ Розенберг)

Байерн: Рензинг; Оддо, Лусио, Демикелис, Зе Роберто; Алтинтоп (77’ Донован), Ван Бомел, Боровски (78’ Лел), Швайнщайгер (46’ Подолски); Рибери, Клозе

Жълти картони: Ван Бомел (Байерн)
Червени картони: Налдо (Вердер)

Стадион: „Везерщадион”, Вердер, 42 100 зрители
Съдия: Мануел Граф