3. Златан спечели ново дерби за Барселона

Златан спечели ново дерби за Барселона

Без Меси момчетата на Гуардиола надвиха градския съперник Еспаньол в нервен мач – 1:0.

Шампионът Барселона увеличи преднината си пред Реал (Мадрид) на 8 точки, след като надигра с 1:0 тима на Еспаньол в дербито на Каталуния. Срещата се игра на стадион „Ноу Камп” и бе от програмата на 14-ия кръг на испанската Примера Дивисион. „Блаугранас” все пак имат и два мача повече от „белия балет”. Единственото попадение в мача бе дело на Златан Ибрахимович в 39-ата минута от дузпа.

Срещата започна със страхотна възможност за „блаугранас”, при която Пике засече с глава центриране на Шави, но Карлос Камени успя да спаси. Последваха пропуски на Педро и Туре, а в 15-ата минута Верду от Еспаньол стреля страхотно извън границата на наказателното поле на домакините, но Валдес извади топката от горния десен ъгъл. След 120 секунди Анри имаше възможност да отбележи, но стражът на гостите отново предотврати гол в мрежата си.

Така дойде 38-ата минута, когато Баена спъна Шави в наказателното си поле и реферът Гонзалес отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Ибрахимович и с мощно изпълнение прати кълбото в горния десен ъгъл на Камени – 1:0. До края на полувремето Барса продължи да доминира, но така и не стигна до ново попадение и резултатът се запази непроменен.

Второто полувреме започна равностойно, а първата възможност дойде пред вратата на домакините, но шутът на Иван Алонсо бе отразен от Валдес. След преполовяването на тази втора част футболистите на Еспаньол се изнервиха изключително много и започнаха да играят на границата на грубостта. В 77-ата минута Жерар Пике засече с глава центриране от ъглов удар, но кълбото премина малко над вратата на Камени. До края на се случи нищо по-интересно освен няколко момента, в които на терена прехвърчаха искри след опасни влизания на играчи и от двата тима.

След този успех Барса вече има 39 точки в актива си, на 8 пред 2-ия Реал, но и с два мача повече. Еспаньол заема незавидното 14-о място с 13 спечелени точки.

Барселона – Еспаньол 1:0

1:0 Ибрахимович 39’ (д)

Стартови състави:

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Пуйол, Максуел, Шави, Иниеста, Туре (Бускетс 85’), Ибрахимович (Боян 76’), Анри, Педро (Кейта 61’)

Еспаньол: Камени, Чика, Ронкалия, Форлин, Руис, Верду (Калехон 46’), Баена (Маркес 46’), Гарсиа, Короминас (Сахар 75’), Алонсо

Жълти картони: Ибрахимович, Пуйол, Пике (Барселона); Чика, Форлин, Баена (Еспаньол)

Стадион: „Ноу Камп”

Рефер: Итуралде Гонзалес

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1