3. Жереми Менес даде живот на Милан за първа победа през 2015-а (ВИДЕО)

Жереми Менес даде живот на Милан за първа победа през 2015-а (ВИДЕО)

"Росонерите" биха последния Парма с 3:1 пред полупразните трибуни на "Сан Сиро", Дестро и Бокети направиха дебют

Милан спечели първа победа от средата на декември насам след 3:1 у дома над последния в Серия А Парма в последна среща от 21-ия кръг.
Пипо Инздаги заложи като титуляри на новите попълнения Дестро и Бокети, а Черчи също бе титуляр, както и завърналия се от Купата на  Азия Кейсуке Хонда.

Антонио Ночерино, който играе за Парма под наем от „росонерите”, първи можеше да отбележи от воле, но не насочи добре. Дошлият от Атлетико Мадрид в Парма Кристиян Родригес спря с ръка топката при отиграване с глава на Дзакардо и съдиите дадоха дузпа. Жереми Менес нямаше проблем да заблуди Миранте от бялата точка за 1:0 в 18-ата минута.

Дзакардо вкара за втори път с красиво воле, но имаше засада и голът не бе зачетен.

Вместо това Андреа Поли не успя да се справи с пряк свободен удар на Даниеле Галопа и Ночерино изпревари Бокети за втората топка и изравни отблизо – 1:1 след 25 минути.

Бразилският бранител Алекс стреля много силно в типичния си стил от пряк свободен удар, Миранте леко изби и топката срещна ниско долу лявата греда, а при добавката топката мина на сантиметри от гредата.

Дестро можеше да вакра в дебюта си, но параболичният му удар с глава срещна напречната греда.

Диего Лопес спаси сигурен гол и първо отрази шут на Варела, а после Адил Реми реши да прави финтове в наказателното си поле и Ночерино стреля, за да се намеси отново бившият страж на Реал Мадрид.

Дестро получи жълт картон и ще бъде наказан за дербито с Ювентус следващата седмица.

През втората част Парма сякаш изчезна от терена и само Милан си играеше. Черчи надбяга Родригес на десния фланг и подаде към наказателното поле, където Жереми Менес под добре и прецизно прати в долния ляв ъгъл за 2:1 в 57-ата минута.

Менес опита да върне жеста и подаде на Черчи четвърт час преди края, той преодоля Гоби, но Миранте спаси удара му.

В следващата атака Менес проби отдясно и подаде на Дзакардо, който оплете в горния ляв ъгъл – 3:1.

До края Парма така и не предложи нищо в атака, а Милан най-сетне зарадва леко опустелия „Сан Сиро” с първа победа за 2015 година.

Милан се изкачи до девета позиция с 29 точки, докато "дуковете' си останаха на последното 20-о място с 9 и изглеждат сигурни пътници към Серия Б.