3. "Защо винаги аз!?" Роналдо пак герой за Юве (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Защо винаги аз!?" Роналдо пак герой за Юве (ВИДЕО+СНИМКИ)

Възлова намеса на ВАР спаси победата на "бианконерите" в 91-та минута

Кристиано Роналдо отбеляза два гола за домакинския успех на Ювентус с 2:1 срещу Сампдория в мач от 19-ия кръг на Серия "А". Португалецът се превърна в герой за "бианконерите" във втори пореден мач. В двубоя с Аталанта той влезе от пейката и спаси тима от загуба, като вкара за 1:1.

Роналдо откри резултата след само 120 секунди игра. В 33-ата минута гостите изравниха от дузпа. Точен беше Куалярела. Победното попадение Кристиано вкара също от дузпа през второто полувреме. И при двата наказателни удара на съдията му се наложи да ползва ВАР. Голямата драма обаче се раизгра в продължението, когато гол на Сапонара от Сапдория беше отменен след намесата на системата за видеоповторения.

Ювентус е лидер в класирането, като все още няма загуба от началото на сезон. "Бианконерите" отвориха разлика от 12 точки пред втория Наполи, който приема Болоня по-късно днес. Сампдория е на пета позиция с 29 т.

Срещата започна перфектно за домакините. Във 2-ата минута Дибала намери Роналдо, който с техничен удар от границата на наказателното поле прати топката в мрежата зад вратаря на Самп - Аудеру.

В 24-ата минута обаче Дибала можеше да удвои преднината на домакините, но ударът му мина покрай вратата. В 32-ата реферът отсъди дузпа за гостите, след намесата на системата ВАР. Куалярела за пореден път демонстрира, че се намира във фантастична форма и отбеляза за 1:1.

Второто полувреме започна с натиск на Юве. Матюиди принуди противниковия страж да прави впечатляващо спасяване.

В 64-ата минута Алекс Ферари игра с ръка в наказателното поле и реферът свирна дузпа за Юве, след като отново ползва ВАР. Роналдо застана зад топката и отбеляза 49-ия си гол във всички турнири този сезон.

Последните минути бяха инфарктни и в 91-ата Сапонара вкара страхотен гол, който обаче в последствие бе отменен заради засада. И този път ВАР помогна на домакините.