3. Забележителен обрат сложи край на серията на Щутгарт от загуби

Забележителен обрат сложи край на серията на Щутгарт от загуби

"Швабите" наваксаха изоставане от 0:2 до 3:2, за да съживят надеждите си за оцеляване

Щутгарт направи забележителен обрат срещу Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата. "Швабите" наваксаха изоставане от 0:2 и спечелиха с 3:2, за да съживят надеждите си за оцеляване.

След девет поредни мача без победа, играчите на Щутгарт най-после вкусиха успеха благодарение на австрийския си голмайстор Саша Калайджич, който беше точен 7 минути преди край на срещата. Въпреки победата, те остават на предпоследното 17-о място, на точка след Херта (Берлин), която е 16-а. Гостите от Мьонхенгладбах са на 13-о място с 27 точки и ситуацията около тях също не е никак спокойна.

25 хиляди зрители бяха изпълнили стадион "Мерцедес Бенц Арена", но за тяхно нещастие Аласан Плеа вкара първия гол в мача, за да даде преднина на гостите от Борусия. Плеа се разписа след двойно подаване с Флориан Нойхаус и удар от около десетина метра. Силните изяви на Плеа не спряха до тук и в 35-ата минута той асистира на Маркус Тюрам, който удвои аванса на зелено-черните на 0:2.

В 38-ата домакините успяха да реагират и да намалят на 1:2. Атаката от ляво беше подхваната от Омар Мармуш, който подаде на Реми Бейсебени. Алжирецът обаче не успя да уцели топката и тя отиде у капитана Уатару Ендо. Неговият изстрел с десния крак се отклони в Нико Елведи и подлъга вратаря Ян Зомер, за да влезе за 1:2.

Само 6 минути след началото на второто полувреме Омар Мармуш беше в основата ни а втория гол за тима си. Този път той проби от дясно и подаде на Калайджич, който стигна до аутлинията и върна топката на задна греда, където Кристиан Фюрих чакаше необезпокояван и с глава прати топката в мрежата. Седем минути преди края дойде ред и на Калайджич да избухне с гол.