3. ЗА 35 МИНУТИ: Аталанта вкара 4 за 4 от 4 като гост в Италия (ВИДЕО)

ЗА 35 МИНУТИ: Аталанта вкара 4 за 4 от 4 като гост в Италия (ВИДЕО)

Отборът на Джан Пиеро Гасперини дръпна с 4 точки пред четвъртия Наполи

Отборът на Аталанта си гарантира третото място в класирането и след шестия кръг на Серия А, след като спечели с 4:1 гостуването си на Сасуоло.

Момчетата на Джан Пиеро Гасперини постигнаха шести пореден успех срещу този съперник във всички турнири, след като вкара четири попадения в рамките на 35 минути.

Алехандро Гомес откри още в шестата с първия си гол през кампанията, а в 29-ата реализира и втория си, за да оформи класиката.

Преди това Робин Госенс направи 2:0 в 13-ата минута, докато в 35-ата Дуван Сапата реализира петия си гол през кампанията, след като наниза 23 през миналата.

Почетното попадение за домакините пък бе дело на Грегори Дефрел и падна в 62-ата минута.

След четвъртата си поредна победа като гост през сезона в Серия А отборът на Аталанта събра 13 точки и се откъсна с 4 пред четвъртия в класирането Наполи, който обаче е с мач по-малко.

Сасуоло остана с 6 точки след също толкова срещи в Калчото.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари