3. Ювентус стана шампион на Италия за втори пореден път (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ювентус стана шампион на Италия за втори пореден път (ВИДЕО+СНИМКИ)

Артуро Видал вкара спорна дузпа за 1:0 над Палермо, Погба наплю съперник, 29-а официална титла за Юве в Серия А

Ювентус е шампион на Италия за втора поредна година. „Старата госпожа” победи Палермо с 1:0 в 35-ия кръг на Серия А с победен гол на Артуро Видал от спорна дузпа след почивката. Пол ПОгба наплю съперник и бе изгонен в края, но това не попречи на „бианконерите” да празнуват 29-ата си официална титла на Апенините, която феновете на тима празнуват като 31-а заради двете отнети титли.

Юве вече води 14 точки пред Наполи и е сигурен шампион 3 кръга преди края, въпреки че неаполитанците имат мач по-малко.

„Ювентус Арена” бе препълнен и публиката очакваше шоу в мача за титлата, но срещата не бе особено атрактивна и домакините трудно стигнаха до минималния успех.

Антонио Конте отново заложи на тактика само с един изнесен нападател в лицето на Мирко Вучинич, а Погба, Маркизио, Пирло и Видал играеха заедно в центъра.

През цялата първа част играта се развиваше в половината на Палермо, но гостите се бранеха добре и Юве не намираше пространства за голови положения.

Лихщайнер центрира остро, но нямаше кой да засече в началото. Чак преди 30-ата минута швейцарският десен бек пусна пас за Вучинич зад защитата, но ударът на черногореца бе спасен от Сорентино.

Последният пас липсваше в редиците на „бианконерите” и почивката дойде при 0:0.

Противно на логиката, Палермо можеше да поведе в 51-ата минута, когато Миколи получи късо от корнер, стреля по диагонала, получи се лек рикошет в крака на Киелини и Буфон само видя как дясната му греда го спаси.

Решителният момент дойде в 58-ата минута. Вучинич овладя на гърди пас в наказателното поле, но Донати го бутна с лакът в гръб и съдията Ромео посочи бялата точка за падането на черногореца. От бялата точка Артуро Видал хладнокръвно прати в долния ляв ъгъл за 1:0 и даде старт на големите празненства на „Ювентус Арена”.

Вучинич пропусна да направи 2:0, а заменилият го Куалярела тресна напречната греда със страховит шут от дистанция.

7 минути преди края Пол Погба се изнерви при една засада и наплю съперник, а страничният съдия подсказа на главния да го изгони с директен червен картон. Това бе първи червен картон за Ювентус през сезона във всички турнири.

До края Юве задържа успеха с човек по-малко и феновете нахлуха на терена, за да празнуват титлата със своите любимци.

Ювентус е недостижим на върха с 83 точки, а Палермо се смъкна в зоната на изпадащите на 18-о място с 32 точки. Дженоа победи Пескара с 4:1 и задмина сицилианците.