3. Ювентус разгроми Удинезе с 4:0, Погба с две красиви попадения (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ювентус разгроми Удинезе с 4:0, Погба с две красиви попадения (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите взеха първа победа в Серия А през новата година и се отдалечиха на 5 точки пред Лацио на върха

Ювентус разгроми Удинезе с 4:0 в 21-ия кръг на Серия А и взе първи успех за 2013 година в шампионата след загубата от Сампдория и ремито с Парма. Пол Погба вкара две много красиви попадения, а по едно добавиха Мирко Вучинич и резервата Алесандро Матри.

Победата увеличи аванса на Ювентус на върха на 5 точки пред Лацио и 6 пред Наполи.

Антонио Конте не можеше да разчита на контузените Андреа Пирло и Клаудио Маркизио и Джорджо Киелини, а Квадво Асамоа отсъства заради Купата на Африканските нации. Така в центъра си партнираха Погба, Видал и Джакерини. По двата фланга действаха Лихщайнер и Де Челие, атаката водеха Вучинич и Джовинко. Защитната тройка беше Касерес, Бонучи и Бардзали.

Удинезе нямаше загуба в 6 поредни мача в серия А, а двубоят бе под номер 500 за треньора Франческо Гуидолин в италианския елит. Ювентус обаче имаше 28 победи в последните си 38 мача у дома срещу този противник.

Ювентус започна мача с преса, а Джовинко и Вучинич тормозеха гостите.

Джовинко центрира остро от корнер, а точно пред голлинията Погба не успя да насочи с глава и атрактивната прическа не му помогна да се разпише.

Домакините показаха, че умеят да правят и бързи контри. Вучинич изведе Джакерини отляво, той стреля по земя, но резервният страж на Удинезе - Падели спаси.

Джовинко влоши играта си с напредване на времето, а получи и лека контузия.

Така търсеният гол от страна на „Старата госпожа” дойде по възможно най-красивия начин.

4 минути преди паузата Пол Погба овладя пред наказателното поле и от 30 метра стреля страхотно с външен фалц в горния ъгъл, топката чукна напречната греда и влетя в мрежата – 1:0.

На почивката Матри замени контузения Джовинко, а Удинезе стартира по-добре след паузата.

Луис Муриел не успя да стреля след добро центриране на Паскуале и Буфон лови.

Гуидолин пусна Ди Натале, който се бореше с грип през седмицата и затова бе оставен на пейката.

Погба обаче успокои Юве с втори красив гол в 66-ата минута. Френският халф технично се освободи от двама съперници и отдалеч намери долния ляв ъгъл на Падели – 2:0.

6 минути по-късно преднината стана класическа. Джакерини центрира, Вучинич овладя с гръб към вратата, завъртя се и стреля леко, топката се отклони от крака на Томас Орто и заблуди Падели за 3:0.

10 минути преди края Вучинич изведе Матри с перфектен пас, а резервата мушна по земя между краката на вратаря за крайното 4:0.

До края Удинезе потърси почетен гол, но така и не стигна до него.

Ювентус е лидер с 48 точки, Лацио е втори с 43, а Удинезе е осми с 30.