3. Ювентус разби Наполи и спаси главата на Чиро Ферара - 3:0

Ювентус разби Наполи и спаси главата на Чиро Ферара - 3:0

Два гола на ветерана Дел Пиеро и един на Диего класираха "старата госпожа" на четвъртфинал.

Отборът на Ювентус разби Наполи с класическото 3:0 и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия. Убедителният успех на „старата госпожа” обаче не дойде лесно, след като до 77-ата минута двата тима бяха разделяни единствено от страхотното попадение на Диего в средата на първата част. В последните минути ветеранът Алесандро Дел Пиеро отбеляза още два гола и даде глътка въздух на треньора Чиро Ферара.

Този успех поне за малко ще тушира напрежението около наставника на „старата госпожа”, който е засипван от критики след последните неуспешни игри на тима, а медиите на Апенините непрекъснато спекулират, че той ще бъде уволнен.

Срещата на Олимпийския стадион в Торино започна с очакван домакински натиск, а дуото в атаката на „старата госпожа” Амаури и Дел Пиеро не спираше да тормози защитата на Наполи. В 24-ата минута играчите на Ювентус успяха да открият резултата при първото си чисто голово положение пред вратата на „небесно сините”. Де Челие напредна през центъра на терена, премина двама защитници и намери в полето включилия се Салихамиджич. Той върна назад към Диего, който с изстрел от границата на полето прати топката в горния ляв ъгъл на Йецо – 1:0.

В 31-ата минута ветеранът Алесандро Дел Пиеро се озова в чиста голова позиция, но от границата на малкия пеналт стреля слабо и вратарят на Наполи улови. До края на полувремето Де Челие, Диего и Амаури сътвориха опасни положения пред Йецо, докато гостите отговориха само с един по-сериозен изстрел на Датоло.

В 50-ата минута пред Диниз се откри хубава възможност да изравни резултата, но ударът му бе спасен с вещина от Манингер. 15-ина минута по-късно бразилецът Диего за малко можеше да удвои резултата, но ударът му от дъгата на полето срещна десния страничен стълб на вратата на Йецо. Играчите на Наполи се вдигнаха на щурм и сътвориха няколко добри положения пред вратата на „старата госпожа”, но Хамсик и Диниз не успяха да ги оползотворят. В 72-ата минута след страхотен изстрел на Хамсик от 27 метра топката срещна напречната греда.

В 77-ата минута интригата в мача свърши, след като воденият от Чиро Ферара тим вкара втори гол. Касерас центрира по земя в полето към Дел Пиеро, който от 8-9 метра растреля стража на гостите. Само пет минути по-късно Диего бе съборен от Контини в наказателното поле на Наполи и реферът отсъди дузпа в полза на домакините и втори жълт и респективно червен картон за играча на "небесно сините". Зад топката застана ветерана Алесандро Дел Пиеро, който с мощен изстрел под гредата направи преднината на своя тим класическа и с това оформи и крайния резултат.

С този успех Ювентус се класира за четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на Италия. До момента участие в тази фаза си осигуриха още тимовете на Интер, Рома, Милан и Катания, а утре са и останалите три двубоя от 1/8-финалите. Следващият четвъртък Юве ще се изправи срещу Интер на "Сан Сиро".

Ювентус – Наполи 3:0
1:0 Диего (24’)
2:0 Дел Пиеро (77’)
3:0 Дел Пиеро – дузпа (82’)

Ювентус: Манингер, Касерас (83’ Зебина), Легроталие, Киелини, Гросо, Диего, Салихамиджич, Мело, Де Челие, Амаури, Дел Пиеро (85’ Имобиле)

Наполи: Йецо, Кампаняро (76’ Куалярела), Ринаудо, Контини, Цунига, Гаргано, Чигарини, Досена (60’ Хамсик), Хофер (64’ Маджио), Густаво, Датоло

Жълти картони: Салихамиджич, Де Челие (Ювентус); Контини, Чигарини (Наполи)

Червени картони: Контини (Наполи)