3. Ювентус продължава на 1/8-финалите след ново 2:0 над Трабзонспор (ВИДЕО)

Ювентус продължава на 1/8-финалите след ново 2:0 над Трабзонспор (ВИДЕО)

Видал и Освалдо с голове през първата част донесоха успеха за "старата госпожа"

Отборът на Ювентус постигна нова победа с 2:0 над Трабзонспор и продължава към 1/8-финалите на Лига Европа. След 2:0 в Торино "старата госпожа" постигна същия резултат и в реванша в Турция.

Артуро Видал и Пабло Освалдо донесоха успеха на "бианконерите" с голове още през първата част.

В 18-ата минута резултатът бе открит. След центриране на Джовинко към Освалдо, аржентинският нападател стреля отблизо, но Онур спаси. Видал бе най-бърз и засече рикоширалата топка в опразнената мрежа.

В 33-ата минута падна и второто попадение по почти идентичен начин. Отбраната на домакините отново бе пробита и бе оставено много място на Джовинко. Нисичкият нападател центрира към непокрития Освалдо, който с глава от два-три метра отбеляза отново на "гола" мрежа.

До края на двубоя Юве имаше още възможности за гол, които обаче бяха пропуснати. Джовинко бе най-близо до трето попадение. Италианецът бе изведен в добра позиция от Освалдо, но ударът му с левия крак бе спасен от Онур.

В следващата фаза Ювентус ще срещне друг италиански отбор - Фиорентина. "Виолетовите" завършиха 1:1 като домакин на Есберг, но след успеха с 3:1 в първата среща се класират.

Майкъл О'Нийл гледа отвъд резултатите, но се надява на победа срещу България

Хората гледат само резултатите, но селекционерът на Северна Ирландия вижда доста други позитиви