3. Ювентус постави клубен рекорд с 11-а поредна победа в калчото след 4:1 над Каляри (ВИДЕО)

Рома и Наполи също биха убедително и запазиха дистанцията до лидера, вижте всички резултати в Серия А

Ювентус продължава да чупи рекорди в Серия А. Италианският шампион победи Каляри с 4:1 след обрат в Сардиния в 19-ия кръг и постави нов клубен рекорд с 11-и пореден успех в елита. Пиния даде аванс на домакините, но Йоренте изравни 10 минути по-късно, а след почивката топовен шут на Маркизио от дистанция, Йоренте на празна врата и Лихщайнер донесоха 17-та победа на Юве в 19 мача за сезона.

Едва 5 000 зрители бяха допуснати на „Сант Елия” заради ремонтните дейности на стадиона, но в публиката седна и мениджърът на Манчестър Юнайтед Дейвид Мойс. Според различни информации Мойс е наблюдава бранителя на Каляри Давиде Астори и халфа на Юве Клаудио Маркизио.

Тежката загуба бе първа за Каляри от 3 ноември насам, когато южняците паднаха от Верона навън. Ювентус пък завърши първия полусезон по перфектен начин.

Бардзали беше наказан и Касерес го замени в защитата на шампионите. В началните минути гостите играеха без особен живец и бяха събудени от домакините, които поведоха след 21 минути. Даниеле Конти се пребори за едно центриране от корнер и с глава отклони назад за непокрития Маурисио Пиния, който от 12-13 метра разстреля Буфон за 1:0.

В тези минути Юве не знаеше къде се намира и Конти с глава изпусна чисто положение да направи 2:0 след друг корнер. Буфон пък изби шут на Пиния покрай гредата.

„Старата госпожа” бързо се съвзе и изравни 10 минути след допуснатия гол. Лихщайнер центрира меко отдясно, Йоренте надскочи Розентини и малко зад границата на вратарското поле обърна с глава високо в ъгъла за 1:1.

Буфон направи страхотно спасяване в края на полувремето и изби с отличен рефлекс удар с глава на Десена от няколко метра.

Втората част започна мудно и Касерес притесни Буфон с необмислено връщане назад, докато Тевес стреля в ръцете на вратаря Адан.

Маркизио замени Пирло в 66-ата минута и промени мача само 7 минути по-късно. В 73-ата Киелини пусна за Маркизио и полузащитникът с топовен шут отдалеч намери левия ъгъл, въпреки опита на Адан да избие – 2:1 и страхотен гол на Маркизио пред погледа на Дейвид Мойс.

Този гол срина психически Каляри. Само 3 минути по-късно Видал направи двойно подаване с Лихщайнер, а швейцарският бек сервира по земя за Йоренте на празна врата и испанецът нямаше как да сбърка – 3:1.

10 минути преди края Йоренте стреля по земя, Адан изпусна топката и Лихщайнер открадна, за да вкара на свой ред на празна врата за крайното 4:1. Така Лихщайнер завърши двубоя с попадение и две асистенции за Йоренте.

В края голмайсторът на домакините Пиния си изпусна нервите и получи червен картон. Не стана ясно защо, но най-вероятно той е напсувал главния рефер Марко Гуида.

Ювентус е лидер с 52 точки, Рома има 8 по-малко с 44, а Наполи е трети с 42.

По същото време, преследвачите на Юве в таблицата – Рома и Наполи също не допуснаха грешки и записаха убедителни победи.

Рома удари Дженоа у дома с разгромното 4:0, а Наполи нанесе едва второ поражение на Верона у дома с категоричното 3:0.

Наполи направи на пух и прах отличната серия на Верона у дома (8 победи и 1 загуба) от началото на сезона и категорично победи с 3:0 своя домакин.

Николай Михайлов си е в България и изобщо не бе в групата на новака в Серия А. Неговият отбор започна по-силно мача, но Лука Тони стреля неточно след пас на Ромуло, а Игуаин тества ръкавиците на Рафаел.

Неаполитанци поведоха в 27-ата минута, когато Игуаин пусна за Дрис Мертенс и белгиецът с десния крак завъртя към далечния ъгъл и с помощта на гредата откри за 1:0.

Игуаин облиза гредата с хубав удар, а Рафаел спаси сигурен гол след удар на Кайехон при бърза контра.

Итурбе изведе Лука Тони веднага след почивката, но той се забави, а Пандев изпусна да удвои аванса на гостите.

Инсиние обаче влезе от пейката и направи това като Маджо му достави на празна врата и младият национал на Италия вкара първия си гол за сезона в Серия А за 2:0.

Верона тръгна напред и се оголи. Рафаел изби удар на Инсиние при нова контра след корнер за Верона пред другата врата, но Джемайли не сбърка при добавката – 3:0 и три точки за Наполи.

Рома разби у дома Дженоа с 4:0 след страхотна задна ножица на Флоренци и странен червен картон. Отборът от Генуа нямаше успех в Рим от януари 1990 година и серията продължи.

„Вълците” поведоха в 25-ата минута след магическо изпълнение на Алесандро Флоренци. Силен шут на Тоти от пряк свободен рикошира в стената, защитник изби високо и Флоренци със страхотна задна ножица вкара с помощта на далечната греда един много специален гол.

5 минути по-късно Жервиньо проби нахлу отдясно, върна за Тоти, чийто шут пак рикошира и топката спря в близкия долен ъгъл за 2:0.

Две минути преди почивката Флоренци хвърли пас като по конец за Майкон около дузпата, бразилецът овладя и отблизо бе точен за 3:0.

В началото на втората част Тоти центрира от корнер и Бенатиа с глава засече за 4:0 с петия си гол за сезона, въпреки че играе като централен бранител.

Най-странният момент в мача дойде след час игра. Матусалем беше заменен, но докато излизаше показа неприличен жест към феновете на Рома и съдията му показа втори жълт картон преди смяната, а това остави Дженоа с 10 човека до края, но Рома не пожела да вкара още.

2:0 86’ Моралес
89’ Лето
от 21:45
Сасуоло - Милан
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1