3. Ювентус подчини Шахтьор в Донецк и финишира на първо място в група "Е" (+ВИДЕО)

Ювентус подчини Шахтьор в Донецк и финишира на първо място в група "Е" (+ВИДЕО)

"Старата госпожа" спечели мача на "Донбас Арена" с минималното 1:0

Италианският шампион Ювентус се наложи с минималното 1:0 като гост на Шахтьор (Донецк) в среща от група „Е” на Шампионската лига. Двубоят се игра на „Донбас Арена” в Донецк, а след успеха над украинския шампион, Ювентус финишира на първото място в групата. Шахтьор, който се бе класирал за елиминационната фаза на турнира още преди изиграването на срещата със „старата госпожа”, завършва на втората позиция. Челси, който надделя с 6:1 над Нордселанд в другия мач от групата, остава на 3-ото място, докато датският шампион финишира на последната позиция.

Двубоят на „Донбас Арена” започна по-добре за домакините от Шахтьор. Украинският шампион бе по-активен в началните минути. Ювентус пък имаше шанс да открие резултата в 10-ата минута, но Мирко Вучинич стреля много неточно от 10-ина метра и кълбото прелетя високо над вратата.

Малко преди средата на първата част се стигна до един от най-спорните моменти в срещата. Гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Фернандиньо в наказателното поле на Шахтьор, но главният съдия не посочи бялата точка и играта продължи. В 29-ата минута се стигна до най-чистата възможност до този момент от мача. Джовинко се озова на добра позиция след пас на Мирко Вучинич и нанесе хубав удар по земята, но топката премина на сантиметри покрай лявата греда и излезе в аут.

До края на първата част „старата госпожа” бе по-добрият тим на терена и на няколко пъти имаше напрегнати моменти пред Андрий Пятов, но попадение през първите 45 минути не падна и така на почивката на мача резултатът бе 0:0.

Малко след подновяването на играта, Ярослав Ракитский нанесе силен удар, но Джанлуиджи Буфон бе на мястото си и спаси. Последваха две нови добри възможности за домакините – Ракитский отправи нов силен изстрел след изпълнение на свободен удар, вратарят на „старата госпожа” боксира топката, а тя отиде право в Алекс Тейшейра, който стреля хубаво, но кълбото премина в близост до вратата и излезе в аут.

Интересните моменти пред двете врати продължиха. Андреа Пирло нанесе много опасен изстрел към Андрий Пятов, а кълбото се отби леко в лявата греда и излезе в аут, а Хенрик Мхитарян нанесе хубав удар, но топката не попадна в рамките на вратата.

Така се стигна до 56-ата минута, когато „старата госпожа” успя да излезе с гол напред. Кълбото бе центрирано остро в наказателното поле на домакините, където се отби щастливо в Олександр Кучев, след което влетя в мрежата на Шахтьор.

След като се оказа изоставащ в резултата, украинският шампион се активизира и се опита да достигне до изравняване. Ювентус обаче също продължи да е активен в предни позиции и да търси начин да отбележи нов гол.

В 67-ата минута гредата спаси гостите. Топката бе центрирана в наказателното поле на „бианконерите”, където отигра кълбото, а то се отби в левия страничен стълб. Отговорът на Ювентус не закъсня – в 69-ата минута Мирко Вучинич бе изведен на чиста позиция, след което подаде към Джовинко, който се забави и в крайна сметка комбинира с Пол Погба. Бившият играч на Манчестър Юнайтед стреля границата на от наказателното поле, но бранител на домакините блокира удара на няколко метра от голлинията.

В следващите минути Шахтьор бе малко по-активен от своя съперник, но не успяваше да създаде чисти голови положения пред Джанлуиджи Буфон. „Бианконерите” не допуснаха попадение и до последния съдийски сигнал и по този начин спечелиха с 1:0 срещата на „Донбас Арена”.