3. Ювентус подчини Милан и излезе с десет точки напред (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ювентус подчини Милан и излезе с десет точки напред (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Бианконерите” се наложиха като домакини с 3:1 в дербито от кръга

Ювентус постигна важна победа в похода си към поредната титла в Серия А. „Бианконерите” зарадваха своите привърженици с домакински успех с 3:1 над Милан в дербито от 22-ия кръг на първенството. Точни за отбора на старши треньора Масимилиано Алегри бяха Карлос Тевес, Алваро Мората и Леонардо Бонучи. Гол за „росонерите” вкара Лука Антонели.

Двата отбора направиха истинско дерби, което предложи интересен и динамичен футбол, като спорните ситуации не липсваха. По-дискусионното бе в момента, когато гостите от Милано имаха претенции за засада при първия гол в срещата, дело на Тевес. Тогава Мората го изведе в средата на терена, но останаха съмнения, че аржентинският нападател е бил зад последния в защитата на Милан.

Иначе, Юве бе по-активният отбор на терена, играчите на Алегри владееха повече топката в игровото време и бяха отправили повече удари – 20 срещу 8.

С този успех Ювентус вече има 53 точки и увеличи преднината си на върха на 10 точки от втория Рома. Милан е на десетото място с 29.

В 7-ата минута Артуро Видал отправи страховит шут отдалеч, който прелетя встрани, а Диего Лопес нямаше същия късмет 7 минути по-късно. Тогава Мората се пребори за топката край тъчлинията в централната зона и я подаде над Дзакардо, за да изведе Карлос Тевес сам срещу вратаря. При положението останаха съмнения за засада, но това не попречи на аржентинеца да напредне и с шут покрай вратаря да отбележи в долния десен ъгъл.

При друг ъглов удар, в 28-ата минута, доста изненадващо „росонерите“ изравниха. Алесио Черчи центрира чудесно към вратарското поле, където Антонели реагира най-съобразително от всички и с глава опъна мрежата на шампионите.

Гостите обаче успяха да се порадват на изравняването едва три минути. Юве веднага натисна газта в атака и в 31-ата минута Маркизио се пребори за топката, след което шутира остро от границата на наказателното поле. Диего Лопес показа чудовищен рефлекс и боксира встрани от гредата. Андреа Пирло изпълни корнера, а Тевес отклони с глава, след което Леонардо Бонучи да подложи крак за 2:1.

В 54-ата минута Джанпаоло Пацини бе много близо до ново изравняване. Трешка на Андреа Пирло му позволи да получи сам срещу Буфон. Пацини обаче заби поглед надолу и не разчете добре действията на Буфон, който майсторски се намеси.

В средата на втората част всичко приключи след далечен изстрел на Маркизио, който срещна десния стълб зад Лопес. Докато вратарят се изправи от плонжа си Алваро Мората изникна между бранителите и просто насочи топката в незащитената врата.