3. Ювентус пак с минимална победа в САЩ (видео)

Ювентус пак с минимална победа в САЩ (видео)

"Бианконерите" биха Чивас Гуадалахара с гол на Фабио Куалярела

Ювентус спечели и втората си контрола от американското турне на тима. Резултатът отново остана само 1:0 за „Старата госпожа”, а потърпевши този път бяха мексиканците от Чивас Гуадалахара, където играеше Хавиер Ернандес – Чичарито преди звездата му да изгрее в Манчестър Юнайтед.

На стадиона в Северна Каролина Фабио Куалярела откри резултата рано-рано за „бианконерите” и даде минималната победа на своите. След един дълъг пас към вратата на Чивас бранителят на мексиканците Джони Магалон се подхлъзна фатално и подари топката в краката на Куалярела, а за него остана само да прати топката ниско покрай безпомощния вратар за 1:0.

Няколко минути по-късно след почти същата грешка Симоне Пепе се озова очи в очи със стража на Чивас, но Луис Ернесто Микел излезе предвидливо напред, затвори ъгъла и спаси удара на италианския национал отблизо.

Най-добрият шанс за Чивас дойде в 30-ата минута, но Анхел Понсе видя как марко Сторари избива силния му шут над горната греда в корнер.

През второто полувреме двата тима разчитаха предимно на далечни удари и не можеха да организират добри атаки по земя на скорост. Все пак Юве удържа победата и чака следващата си проверка в САЩ.