3. Ювентус отново вкара 4 на Лацио, Тевес бележи първи гол на "Ювентус Арена" (ВИДЕО)

Шампионите разбиха "орлите" с 4:1, Видал вкара два гола, а Лацио доигра с 10 души

Ювентус разгроми Лацио с 4:1 във втора среща от втория кръг на Серия А и пак се изравни на върха с друг от фаворитите за титлата Наполи, който по-рано днес надигра Киево с 4:2.

Два гола на Видал и по един на Тевес и Вучинич бяха доказателство за превъзходството на Ювентус, който вкара 4 гола на Лацио за втори път в рамките на две седмици след триумфа с 4:0 за Суперкупата на Италия. Римляните опитаха да се върнат в мача с гол на Клозе, но Ернанес си изпроси глупав втори жълт картон за умишлена игра с ръка в началото на втората част и „орлите” доиграха с 10 души.

И двамата треньори не направиха нито една промяна от съставите, които взеха победи в първия кръг на калчото.

Ювентус започна много силно и след няколко добри изяви на защитата на Лацио, гостите бяха хванати неподготвени.

В 14-ата минута Пол Погба пусна фамозен пас над защитата за Видал в стил „ала Пирло”, чилийският халф овладя и с външен фалц технично пусна покрай Маркети в десния долен ъгъл за 1:0.

Буфон спаси силен удар на Кандрева, а Лорик Кана засече с глава покрай гредата в опитите на гостите да изравнят.

Юве избухна по идентичен начин като при първия гол след 27 минути игра. Този път Леонардо Бонучи изнесе топката, прати диагонален пас по конец за Видал, който защитата само изгледа с поглед, а халфът пак залепи на крака си и бе точен покрай излезлия да го посрещне Маркети – 2:0.

От нищото Лацио върна един гол веднага след центъра. Ернанес стреля силно извън наказателното поле, Буфон изби лошо право към Клозе и германският ветеран направи добавка за 2:1 в 28-ата минута. Това бе първи гол за Клозе срещу Ювентус в цялата му славна кариера.

До почивката Ювентус проспа случващото се на терена и Буфон на два пъти изби далечни удари, а Кандрева бе близо с шут от пряк свободен удар.

Конте събуди своя тим на почивката и втората част почна с трети гол за шампионите. Бонучи пак даде дълъг пас, Тевес освободи пространство за Вучинич, който се нагласи и с елегантен удар под Маркети покачи на 3:1 в 49-ата минута.

В 63-ата минута Ернанес, който беше най-добрият за Лацио на терена, си изкара много глупав червен картон. Бразилският плеймейкър опита да засече центриране, но то бе непосилно за него и той умишлено игра с ръка. Съдията Талявенто забеляза това и моментално му показа втори жълт картон, който остави столичани с човек по-малко за почти половин час.

Карлос Тевес през целия мач бе бурно подкрепян от феновете на „Ювентус Арена”. В 72-ата минута Видал заложи топката за аржентинеца, но ударът му срещна напречната греда.

Все пак до края имаше време Тевес да вкара първия си гол на „Ювентус Арена” и негов трети в три официални мача за „Старата госпожа”.
Вучинич хитро пропусна топката, Тевес финтира защитник и с премерен удар прати в долния ляв ъгъл за крайното 4:1.

Ювентус и Наполи са лидери в таблицата с по 6 точки, Лацио остава с 3 след победа и загуба.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)