3. Ювентус отново стъпи накриво в борбата за титлата (видео)

Ювентус отново стъпи накриво в борбата за титлата (видео)

"Старата госпожа" записа пето равенство в последните си шест шампионатни мача и продължава да е на 2-ото място във временното подреждане

Отборът на Ювентус направи нова грешна стъпка по пътя си към титлата в Серия А, след като тази вечер записа пето равенство в последните си шест мача от италианския шампионат. „Старата госпожа” завърши при резултат 1:1 гостуването си на Болоня в отложен двубой, а по този начин остана на 2-ата позиция във временното подреждане, като в момента е на 2 точки зад лидера Милан. Болоня пък заема 13-ото място с 32 точки.

”Бианконерите” се представиха по-добре от своя съперник, но се отчетоха с куп пропуски и по този начин взеха само точка от гостуването на „Стадио Ренато Дела Ара”. През първата част на срещата играчите на Антонио Конте имаха доста възможности пред противниковата врата, но така и не достигнаха до гол. Марко Бориело можеше да отбележи още в самото начало на мача, но ударът му бе отразен от Жан Франсоа Жилет, докато в 17-ата минута Леонардо Бонучи също пробва късмета си, но изстрелът на играча не попадна в рамките на вратата.

Малко след този пропуски, Болоня откри резултата, реализирайки първото си по-сериозно положение в мача. Марко Ди Вайо нанесе изстрел с десния крак, а кълбото влетя неспасяемо зад Джанлуиджи Буфон. Ювентус се опита да отвърне на удара, но до края на първата част така и не отбеляза гол и двата тима се оттеглиха на почивка при минимална преднина от едно попадение в полза на домакините.

Болоня започна по-силно втората част. Още в началните минути Гастон Рамирес направи два пропуска пред Буфон, а Марко Ди Вайо също можеше да отбележи, но стреля в аут. В 58-ата минута пък се стигна до момента, когато резултатът бе изравнен. Точен за 1:1 бе Мирко Вучинич.

Последваха нови добри възможности пред „бианконерите”. Вратарят на Болоня се справи с ударите на Щефан Лихтщайнер и Клаудио Маркизио, а Марко Бориело също получи възможност да вкара, но не успя да намери очертанията на вратата на домакините. В 84-ата минута "старата госпожа" остана с човек по-малко на терена, след като Леонардо Болучи си изкара втори жълт картон.

До края на двубоя нито един от двата тима не достигна до гол и така срещата приключи при резултат 1:1, като по този начин Болоня и Ювентус взеха по точка.