3. Ювентус отново не спечели

Ювентус отново не спечели

"Старата госпожа" записа шесто равенство в последните си седем мача от Серия А

Отборът на Ювентус направи нова грешна стъпка в борбата си за титлата в Серия А, след като записа ново равенство в италианското първенство. „Старата госпожа” завърши при нулево реми гостуването си на Дженоа от 27-ия кръг на шампионата, а това бе шесто равенство в последните седем мача на „бианконерите” от Серия А.

Тимът на Антонио Конте се представи по-силно от Дженоа, като също така създаде повече опасни положения пред противниковата врата и владееше повече топката, но нито един от двата тима не достигна до гол и по този начин двата отбора взеха по точка от сблъсъка.

Двубоят се проведе на стадион „Луиджи Ферарис”, а домакините организираха първата по-интересна ситуация още в 1-ата минута, но изстрелът на Родриго Паласио бе отразен от Джанлуиджи Буфон. „Старата госпожа” отвърна на удара, създавайки две положения, които обаче бяха пропилени от Джакерини и Пепе. Клаудио Маркисио също пропиля добра възможност за гостите, а до края на първата част по-интересното от случващото се на терена се развиваше пред вратата на Дженоа, но гол така и не падна.

През втората част Ювентус стартира много силно и се откриха добри голови ситуации пред Мирко Вучинич, Клаудио Маркисио, Алесандро Матри и Андреа Пирло, но и тези положения не бяха реализирани.

Малко след като изтече 70-ата минута, главният съдия не зачете попадение на Симоне Пепе, отсъждайки засада на нападателя, като при ситуацията все пак останаха съмнения дали изобщо е имало такава. До края на двубоя нито един от двата тима не достигна до гол и мачът завърши при нулево равенство.

След ремито Ювентус продължава да заема 2-ото място, като вече е на 4 точки зад лидера Милан, който днес спечели с 2:0 срещу Лече. Дженоа е на 12-ата позиция с 33 пункта.