3. Ювентус надигра Милан и направи пълен обрат за 3:2 в емоционално дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Джовинко се оказа златна резерва, Пирло отново блесна, а два гола на Мунтари не стигнаха за Милан, Мексес бе изгонен

Ювентус направи поредния си пълен обрат през този сезон и спечели с 3:2 голямото дерби с Милан от 7-ия кръг на Серия А. Мунтари изведе Милан напред още в 20-ата секунда, но Пирло изравни с бомба от пряк свободен удар след четвърт час. След почивката резервата Джовинко изведе шампионите напред, а Киелини довкара след шут на Пирло от пряк свободен удар в напречната греда. Отново Мунтари намали в края след рикошет.

С четвъртия си пореден успех в Италия Ювентус има 19 точки и отново се доближи на две точки от лидера Рома, като дели второто място с Наполи. Милан остава 12-и с 8 точки.

В голямото дерби и Юве, и Милан имаха за цел да отвърнат на критиките след ремитата в Шампионската лига. „Старата госпожа” направи 2:2 у дома с Галатасарай, а „росонерите” се добраха до 1:1 с Аякс след много съмнителна дузпа.

Вучинич, Лихщайнер, Пепе и Касерес бяха контузени за „бианконерите”, а Пол Погба получи почивка и остана резерва. Алегри имаше куп проблеми и не можеше да разчита на Бирса, Кака, Ел Шаарави, Пацини, Бонера, Силвестре, Де Шилио и наказания Балотели.

През цялата първа част над „Ювентус Стейдиъм” се изливаше пороен дъжд, а мачът започна шеметно с гол за Милан в 20-ата секунда.

Веднага след центъра гостите тръгнаха мощно напред, Ночерино стреля, рикошетът изпрати топката право в краката на Съли Мунтари и ганаецът без да се бави прати в близкия ляв ъгъл зад Буфон за 1:0. Досега това е най-бързият гол в Серия А през сезона.

Ювентус веднага реагира и натисна, но Куалярела направи непростим пропуск и сам срещу вратаря заложи на силата и прати над целта.

После Асамоа стреля мощно под гредата, но Абиати изби, а нов изстрел на Киелини беше избит от стража на „росонерите”.

След четвърт час Видал спечели спорен пряк свободен удар, който изкара и странен жълт картон на Де Йонг. От свободния удар Пирло с бомба през стената изравни въпреки намесата на Абиати за 1:1.

Бонучи удари с глава Робиньо, но получи само жълт картон, след като бразилецът театрално се строполи на терена.

Сапата опита късмета си от дистанция, но Буфон изби покрай гредата.

Тевес опита да спечели дузпа и падна в наказателното поле, но Констант го избута с рамо и реферът Джанлука Роки правилни не посочи бялата точка.

В началото на втората част Мексес повали Киелини и го удари с лакът в лицето след корнер на Пирло, но съдията не видя.

В следващата атака Матри пусна в коридор за Робиньо, който остана очи в очи с Буфон, но националният страж на Италия излезе отлично да скъси ъгъла и успя да отклони достатъчно в корнер.

Конте предприе нестандартен ход. Падоин, който получи рядък шанс на десния фланг, бе заменен и там заигра Пол Погба. За първи път французинът действаше на фланга, а не в центъра, но се справи добре.

Асамоа отново опита от средна дистанция, но топката прелетя застрашително близо над вратата.

Погба се разигра и изстреля мощно воле в ръкавиците на Абиати, а при продължението на атаката Асамоа не бе точен отляво.

Джовинко замени Куалярела в 67-ата минута и това се оказа правилният ход за Конте.

Само две минути след влизането си на терена Атомната мравка получи от Видал в наказателното поле, остави на земята с финт Сапата и заби в долния десен ъгъл за 2:1. Минута и 48 секунди отне на Джовинко да се разпише.

В 74-ата минута Филип Мексес показа буйния си нрав и си изпроси червен картон. Френският бранител бе декориран в жълто за нарушение срещу Джовинко, но бурно репликира рефера и получи втори жълт картон, който го прати по-рано под душовете.

От прекия свободен удар Пирло тресна напречната греда, Абиати плонжира и докато беше на земята, Киелини посрещна със шпагат отбитата от гредата топка и се разписа за 3:1.

Абате попречи на Джовинко да вкара нов гол след пас на Видал, а в 90-ата минута интригата се върна.

Погба се замота между трима и загуби, Мунтари напредна и стреля, получи се рикошет в Бонучи, който заблуди Буфон за 3:2.

В последната минута на добавеното време Милан имаше един златен шанс да изравни, но Кевин Констант с глава прати над целта след центриране от корнер на Нианг.

НА ЖИВО: Лудогорец - Славия Прага (СЪСТАВИ)