3. Ювентус и Фиорентина взеха по точка на „Олимпико” – 1:1

Ювентус и Фиорентина взеха по точка на „Олимпико” – 1:1

Двата отбора пропуснаха куп положения за втори гол

Отборите на Ювентус и Фиорентина завършиха наравно 1:1 в първата среща от 8-ия кръг на италианската Серия „А”. Двата тима създадоха много положения за гол, но също така направиха и много пропуски. Головете на Варгас и Амаури в първите 15-ина минути доведоха до 1:1, като този резултат се запази на електронното табло на „Олимпико” в Торино до самия край на срещата.

Срещата започна с изненадващ натиск на гостите от Флоренция, които успяха да поведат в резултата още в 5-ата минута. Йоветич изведе Варгас на чиста позиция, който останал очи в очи с Буфон стреля технично и прати топката в мрежата за 0:1. Само 10 минути по-късно обаче Юве успя да се върне в мача - Винченцо Якуинта бе изведен в наказателното поле, отклони топката към Амаури, който на празна врата без проблеми направи 1:1.

Изравнителното попадение даде криле на домакините и в следващите няколко минути те успяха да стигнат до няколко много опасни положения, но пропуски направиха Амаури и Якуинта. Двамата крайни бранители на „бианконерите” Фабио Гросо и Зденек Григера бяха много активни през първата част и създадоха доста напрежение пред вратата на гостите, но до нов гол така и не се стигна. Към края на полувремето пък Фиорентина също създаде две опасности за гол, но Йоветич и Варгас изпуснаха от отлични позиции.

През втората част двата отбора понамалиха темпото, играта се водеше предимно в центъра на терена и бе придружавана с много нарушения и накъсвания на играта. Все пак двата отбора създадоха немалко положения за гол, но пропуски направиха Диего и Амаури за домакините, както и Йоветич и Гоби за гостите. В крайна сметка обаче резултатът остана непроменен и двата отбора поделиха по една точка.

Така след това равенство Юве и Фиорентина запазиха позициите си във временното класиране. „Бианконерите” остават на трето място с актив от 15 точки, а „виолетовите” са на 4-а позиция със същия точков актив.

Ювентус – Фиорентина 1:1