3. Ювентус безпроблемно спря победната серия на Лацио (ВИДЕО)

Ювентус безпроблемно спря победната серия на Лацио (ВИДЕО)

"Бианконерите" биха втория в Серия А с 2:0 с голове на Тевес и Бонучи преди почивката

Ювентус отново показа кой е господарят в Серия А и без много да се напъва победи втория в класирането Лацио с 2:0 на своя „Ювентус Стейдиъм” в 31-ия кръг. „Старата госпожа” пази сили за реванша с Монако в Шампионска лига, а тази вечер си свърши работата с два гола на Тевес и Бонучи още до почивката, с които спря серията от 8 поредни победи на отбора на Пиоли.

След успеха отборът на Алегри отвори аванс от 15 точки пред Лацио и 16 пред третия Рома, който е с мач по-малко. Двубоят тази вечер бе и загрявка за финала в турнира за Купата на Италия, където Юве и Лацио ще мерят сили на 7 юни.

В началото удар на Маркизио бе уловен от Маркети на близката греда, но Юве поведе с първото си голово положение. Видал отклони с глава зад защитата за Тевес, който се откъсна и въпреки че бе натиснат от Баста насочи добре ниско по диагонала в десния ъгъл за 1:0 след 17 минути игра. Това е 18-и гол на Тевес в Серия А този сезон. Той е лидер сред голмайсторите и е само на едно попадения от най-доброто си постижение в рамките на една кампания (19).

Киелини изчисти право към Клозе, но Бонучи се хвърли и попречи на рекордьора по голове на световни финали. Бонучи бе много важен и в другия край на терена. Централният защитник пробяга почти целия терена с топка в крака и докато всички чакаха пас, той стигна до наказателното поле и с нов нисък удар за втори път матира Маркети – 2:0.

„Орлите” бяха допуснали общо два гола в серията си от 8 поредни победи преди този мач, но сега го направиха само за 28 минути в Торино. Те бяха вкарали и минимум по два гола в последните си 7 срещи, но и тази серия свърши днес.

В добавеното време на първата част Патрис Евра засече с плонж и топката мина на сантиметри от гредата.

През втората част Ювентус затвори мача и даваше повече възможности на своя гост да разиграва, но без да допуска опасни положения пред Буфон.

Алегри замени Матри и пусна Мората в 58-ата минута, а после Видал опита да завърти в далечния ъгъл, фалцът обаче не се получи.

Киелини игра с ръка точно пред наказателното поле и Лацио имаше удобен шанс да намали. Кандрева изстреля бомба, която рикошира в Тевес, Буфон леко изби и от напречната гредан кълбото излезе в корнер.

Пирло също бе изваден, а в 89-ата минута младият Каталди влезе ненужно грубо в краката на Тевес при опит за контра и Рицоли го изгони с директен червен картон.

В добавеното време Киелини направи голям подарък на Фелипе Андерсон, но Буфон успя да спаси удара на бразилеца между краката си и после лови.

Ювентус има 73 точки на върха, Лацио е втори с 58, Рома им 57.