3. Юве завърши сезона с европейски рекорд (ВИДЕО)

Юве завърши сезона с европейски рекорд (ВИДЕО)

Тимът на Антонио Конте спечели всички свои домакинства в Серия А през сезона

Шампионът на Италия – Ювентус – завърши сезона в Серия А по подобаващ начин. „Старата госпожа” се наложи с категоричното 3:0 над Каляри на своя „Ювентус стейдиъм” и постигнаха европейски рекорд – тимът на Антонио Конте приключи първенството със 102 точки. Освен това „бяло-черните” спечелиха всички свои домакинства през целия сезон.

До този момент Бенфика беше достигал 101 през 1991 година, а Реал (Мадрид) и Барселона по 100.

Герои като за последно за Юве станаха Андреа Пирло, който вкара гол шедьовър от пряк свободен удар. Фернандо Йоренте и Клаудио Маркизио отбелязаха останалите. И трети попадения паднаха още през първото полувреме.

Стадионът се пръскаше по шевовете за шампионския мач, а привържениците изразиха благодарността си към Конте с огромен плакат с неговия лик, който гласеше: Антонио, не ни оставяй!"

През цялото време Ювентус диктуваше ситуацията на терена и нито за миг не даде повод за съмнение, че сезонът ще завърши с рекордна победа. В 9-ата минута Пирло изпълни пряк свободен удар и вкара изключително красив гол, като прати топката точно под горната греда - без никакви шансове за вратаря.

В 15-ата минута Фернандо Йоренте реализира своето 16-о попадения в Серия "А", като Цар лъв вече може да мисли изцяло за списъка на Висенте Дел Боске за световните финали в Бразилия. Пет минути преди почивката Клаудио Маркизио опъна мрежата за 3:0 с красив удар под гредата и така купонът в Торино потече с пълна сила.

Джанлуиджи Буфон показа защо е сред най-добрите вратари в света с блестящите си изяви при удари на Десена и Ибарбо. Той обра овациите на всички по трибуните, след като бе заменен малко след началото на второто полувреме. На негово място влезе резервата Робиньо. В 80-ата минута трибуните бяха на крака и за другата голяма звезда Пирло, който отстъпи мястото на крилото Симоне Пепе.

В последните минути на мача Конте сложи фланелка върху официалната си риза с надпис, посветен на "тези, които пишат история", и с №102 на гърба.

15 0
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи