3. Юве взе с лекота дербито на Торино и дръпна с 5 точки на върха в Италия (видео)

Юве взе с лекота дербито на Торино и дръпна с 5 точки на върха в Италия (видео)

"Старата госпожа" надви "биковете" с 3:0, Пирло порти дузпа

Съставът на Ювентус се върна на победния път след загубата от Милан с 0:1 и надделя над гостуващия Торино с класическото 3:0 в градското дерби от 15-ия кръг на Серия „А”.

„Старата госпожа” можеше да спечели и по-убедително срещата, в която шанс получиха голяма част от по-неопитните футболисти на тима, ако опитният Андреа Пирло не бе пропуснал да улучи вратата от дузпа в 41-ата минута.

Само пет по-рано пък гостите останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Камил Глик.

Така или иначе „бианконерите” не успяха да стигнат до аванс преди края на първото полувреме, но след паузата се развихриха и вкараха три безответни попадения.

Първото от тях бе дело на Маркизио, който в 57-ата минута засече с плонж центриране на Джовинко и откри резултата. Само 10 минути по-късно самият Джовинко също се разписа, а в 84-ата минута отново Маркизио оформи с ефектно воле крайното 3:0.

След триумфа Юве остана без загуба от "биковете" от 1995 година насам и събра актив от 35 точки на върха в класирането, изпреварвайки с пет преследвача Наполи, докато Торино остана с 15 пункта след също толкова изиграни мача.