3. Юве удържа Челси, въпреки избухването на Оскар (+ВИДЕО)

Юве удържа Челси, въпреки избухването на Оскар (+ВИДЕО)

Старата госпожа пропуска победата в края, лондончани останаха непобедени в последните си 27 мача в Шампионската лига

Челси и Ювентус завършиха 2:2 във вълнуващ мач от първия кръг на група „Е” в Шампионската лига. „Сините” от Западен Лондон поведоха с 2:0 в рамките на две минути през първото полувреме чрез младока Оскар, но до почивката Старата госпожа върна едно попадение чрез Артуро Видал, а късно през второто полувреме резервата Фабио Куалярела изравни и пропусна да донесе успеха за италианците, като уцели сглобката три минути преди края. Домакините изразиха претенции за дузпа в 58-ата минута, когато Бардзали наруши равновесието на Азар в наказателното поле, но реферът остана безмълвен.

С равенството Челси остана непобеден в последните си 27 мача от груповата фаза в лигата на богатите, а освен това лондончани продължават да нямат загуба от Ювентус в турнира.

Бразилецът Оскар дебютира като титуляр за Челси. Сините започнаха своята защита на титлата си само с една промяна в сравнение със състава, който извъртя 0:0 с КПР във Висшата лига, като 21-годишният Оскар замени Райън Бертранд. В състава на Ювентус нямаше място за Никлас Бентднер, който се присъедини като преотстъпен към Старата госпожа от Арсенал това лято. Наставникът Масимо Карера постави Себастиан Джовинико на върха на атаката. Националът бе подпомаган от Мирко Вучинич, Куаду Асамоа и Артуро Видал в предни позиции.

Челси наложи териториално предимство в първите минути, но завършващият пас сякаш липсваше. Ювентус също показа зъби. В 21-ата минута Маркизио бе изведен сам срещу вратаря от дълбочина, но Чех излезе напред и затвори ъгъла си, предотвратявайки гол в своята врата. В 29-ата минута Видал изведе Вучинич на стрелкова позиция в наказателното поле. Черногорецът стреля, но намери външната страна на мрежата.

Обръчът около вратата на Буфон продължи да се стяга и в 21-ата минута 21-годишният бразилец Оскар даде преднина на европейския клубен шампион. В първия си мач като титуляр Оскар получи топката от Еден Азар пред наказателното поле и стреля. Ударът се отклони от крака на Вучинич и се заби в мрежата зад Буфон като пирон в кисело мляко.

Второто попадение на Оскар падна след само 2 минути. Младият талант елиминира с едно движение Бонучи и Пирло, обърна се и с фантастична кандилка направи безпомощен Буфон за втори път.

Ювентус обаче се вдигна много бързо и в 38-ата минута намали изоставането си. Видал се освободи от защитата на Челси и с прецизен удар от дъгата пред наказателното поле в долния ъгъл направи 1:2.

Почивката даде със спасен удар на Рамиреш от страна на Буфон.

След подновяването на играта Буфон спаси два опасни шута към своята врата. Първо в 51-ата минута Бранислав Иванович отправи диагонален удар извън наказателното поле, а италианският страж успя да избие преди кълбото да тупне неспасяемо за него. 2 минути по-късно и параболичен удар на Лампард от свободен удар от дъгата бе боксиран от Буфон.

В 58-ата минута Азар проби в наказателното поле на Ювентус, където Бардзали наруши равновесието на плеймейкъра и въпреки претенциите му, реферът Проенса от Португалия не посочи бялата точка.

Двата отбора си размениха по един опасен удар – Джовинико за Ювентус и Мата за Челси – които не намериха целта.

В 80-ата минута Ювентус успя да изравни резултата. Джон Оби Микел позволи на Пирло да изведе Куалярела, който се бе появил в игра само преди пет минути. Нападателят се озова сам срещу Чех и с удар между краката му направи 2:2.

В 87-ата минута Кулярела пропусна възможността да стане герой за Ювентус. Негов фалцов удар с обръщане срещна сглобката.

Така Челси и Ювентус справедливо не излъчиха победител.

В другия мач от група „Е” Шахтьор Донецк постигна лесна победа над датския Нордселанд с 2:0 на „Донбас Арена”. Шахтьор взе преднина точно преди почивката чрез Мхитарян. Арменският национал добави втори гол в 76-ата минута.

Украинският колос поведе в 44-ата, когато Луис Адриано центрира добре за Мхитарян, който прецизно засече в мрежата на Йеспер Хансен. Вторият гол стана след контраатака и точен шут в долния ъгъл на вратаря. За играч на мача беше определен Луис Адриано от отбора на Шахтьор.

Така след първия тур мачове Шахтьор поведе в класирането с пълен актив от 3 точки, пред Ювентус и Челси с по 1 и Нордзеланд с 0.

Магаляеш: Чакаме Сити на нашия стадион