3. Юве пречука Палермо и оглави Калчото (видео)

Юве пречука Палермо и оглави Калчото (видео)

Парма посече устрема на Удинезе – 2:0

Отборът на Ювентус продължава със силните си игри от началото на сезона, след като днес се наложи над тима на Палермо с класическото 3:0. Срещата се игра на препълнения „Ювентус Арена” и бе от програмата на 12-ия кръг на италианската Серия „А”.

Двубоят започна със страхотен пропуск на Киелини, който от няколко метра засече с глава центриране на Пирло, но прати топката извън очертанията на вратата на гостите. Последва неточен удар на Маркизио, а в 9-та минута Буфон трябваше да се намесва след изстрел на Иличич.

Така дойде 20-ата минута, когато „бианконерите” все пак съумяха да открият резултата, след като Пепе засече с глава центриране на Киелини.

Веднага след гола Барето опита късмета си от дистанция, но не уцели вратата, а в 31-ата минута бомба на Андреа Пирло разтресе лявата греда на Тцорвас.

До края на полувремето се запомни единствено опасен шут с левия крак на Иличич в 44-ата минута, който обаче бе спасен без особени трудности от стража на „старата госпожа”.

Втората част започна летящо за домакините, които в 48-ата минута удвоиха преднината си, след като Матри бе изведен отдясно от Лихтщайнер и вкара своя пети гол за сезона.

След попадението гостите се хвърлиха в атаки, което оголи дефанзивните им позиции и в 65-ата минута Вучинич намери Маркизио в пеналта, а халфът с хубав удар с десния крак покачи на 3:0.

След този гол темпото на игра се накъса значително и до края се запомниха само по един неточен удар на Миколи и Вучинич.

Резултатът обаче остана непроменен и така Ювентус победи Палермо с 3:0.

В друг мач от този 12-и кръг на Калчото, отборът на Парма наказа тима на Удинезе с 2:0. Двубоят се игра на стадион „Енио Тардини”, а попаденията за „дуковете” бяха дело на Биабиани в 58-ата минута и на Джовинко от дузпа в 76-ата.