3. Юве победи находом Каляри и вече гледа към Юнайтед (СНИМКИ+ВИДЕО)

Юве победи находом Каляри и вече гледа към Юнайтед (СНИМКИ+ВИДЕО)

Бианконерите отново са с аванс от шест точки на върха

Италианският шампион Ювентус победи с 3:1 Каляри като домакин в мач от 11-ия кръг на Серия А.

Противно на очакванията Масимилиано Алегри заложи на всичките си титуляри срещу 13-ия в класирането, имайки предвид мокрия терен и предстоящия сблъсък с Манчестър Юнайтед от груповата фаза на Шампионската лига.

Преди началото на срещата звездата на торинци Кристиано Роналдо получи паметна фланелка с номер 400 по повод отбелязаните 400 гола в топ 3 първенствата на Европа.

Срещата на "Алианц Стейдиъм" започна шеметно и само след 44 секунди капитанът на домакините в днешната среща Пауло Дибала откри резултата. Аржентинецът получи топката на границата на наказателното поле и с два бързи финта си отвори пространство за изстрел, който хвана неподготвен Краньо.

В 36-та минута обаче Жоао Педро изравни, след като обработи перфектно високо подаване в наказателното поле и с перфектен удар по земя парира Шчезни. Само 120 секунди по-късно обаче Филип Брадарич си отбеляза злощастен автогол, опитвайки се да изчисти ниско подаване отляво.

След почивката Ювентус се стремеше повече да задържа топката отколкото да развива опасни атаки по посока на вратата на гостите. Каляри пък не намери отговор на играта на "зебрите", които започнаха да атакуват малко по-сериозно в последните минути и това доведе до третия им гол, дело на Хуан Куадрадо.

Така Юве вече има 31 точки на първото място и възстанови аванса си от шест пункта пред Интер и Наполи. Каляри пък остава 13-ти със същата цифра в точковия си актив.